
Šreder suspendovan: Pokušao da udari Dončića
Vreme čitanja: 2min | ned. 11.01.26. | 03:48
NBA liga oštra prema nemačkom košarkašu
Svašta se može videti i čuti u NBA ligi, mada više nije kao što je bilo osamdesetih i devedesetih godina prošlog veka, kada su makljaže na parketima bile redovne. Vole stalno da pominju stariji košarkaši, ali i ljubitelji nekih davnih vremena, kako je u njihovo vreme bilo 'tvrđe' i ozbiljnije na utakmicama, pa da su sada gotovo svi 'mekani'. Osim možda Drejmonda Grina, koji voli da urada i saigrače, kao što je napesničio Džordana Pula.
Dešava se tek ponekada da dođe do neke situacije gde košarkaši hoće da se potuku, što je bio slučaj krajem prošle godine, kada je Denis Šreder hteo da odmeri snage sa Lukom Dončićem. Ne u košarci, to su već učinili, već je hteo da ga prebije. Tačnije da pokuša.
Izabrane vesti
Los Anđeles Lejkersi i Sakramento Kingsi odmerili su snage 28. decembra 2025. godine, kada su očekivano Jezeraši slavili, a tokom utakmice su se Luka Dončić i Denis Šreder često kačili. Bilo je dobacivanja, nekih teških reči, mnogi bi rekli da je to normalno na utakmici, bila to NBA liga ili neko amatersko takmičenje. Očigledno, to je nemačkog reprezentativcu teško palo.
MVP prošlogodišnjeg Evrobasketa je posle utakmice sačekao Luku Dončića i hteo je da se potuče sa slovenačkim košarkašem u tunelu koji vodi na putu do svlačionice. NBA liga je saopštila da je Šreder suspendovan na tri utakmice jer je "hteo i pokušao da udari protivničkog igrača", dok Kris Bejns prenosi da je taj igrač bio Luka Dončić.
Do tuče nije došlo, ali je NBA liga posle istrage donela odluku da ga kao primer suspenduje na tri meča, što je suspenzija koja kreće od nedelje.

tagovi
Obaveštavaj me
NBA




_(1).jpg.webp)



.jpg.webp)
.jpg.webp)




.jpg.webp)

.jpg.webp)
.jpg.webp)