Spartak do prve ABA pobede posle velikog preokreta u Novom Mestu

Vreme čitanja: 2min | sub. 05.10.24. | 23:19

Rašir Bolton sa 28 poena doneo Spartaku pobedu protiv Krke koja je u jednom momentu imala 12 poena prednosti

Nije bilo lako, čak se na momente činilo potpuno nemoguće, ali košarkaši Spartaka iz Subotice su upisali prvu pobedu u ABA ligi. Ekipi Vlade Jovanovića je bio potreban čudesan preokret u četvrtoj četvrtini da bi na kraju slavili 89:87 protiv Krke.

Dovoljno je smao da isknemo da je Spartak bio u zaostatku 12 poena prednosti u finišu treće deonice i biće vam jasno kakav je to zapravo preokret bio u Novom Mestu gde tradicionalno pada mali broj poena, ali ovo je očigledno bila veoma čudna utakmica gde su gosti iz Subotice uspeli da naprave veliku seriju u poslednjih 10 minuta.

Vidljivo je bilo da Spartak ne želi da otvori sezonu sa tri poraza gde su na svakom meču zaista pokazali nešto pozitivno, ali ovoga puta su do kraja odigrali izuzetno angažovano i znog toga su i nagrađeni.

Krka je u potpunosti stala u poslednjoj deonici kada je ubacila svega 12 poena, a bila je na putu da prebaci 100 poena na meču zbog onoga kako su izgledali u prve tri deonice. Spartak ih je u potpunosti ugušio, zaistavio.

Na kraju dva ključna slobodna bacanja pogodio je Bolton sedam sekundi pre kraja za konačan rezultat. Krka je imala priliku u poslednjem napadu, ali nisu bili precizni.

Meč je u potpunosti obeležio Rašir Bolton koji je ubacio 28 poena. On je bio jedini dvocifreni u svojoj ekipie.