Janis Sferopulos (Foto: Starsport)
Janis Sferopulos (Foto: Starsport)

Sferopulos: Očekivao sam zvižduke! Čekamo još jedno pojačanje

Vreme čitanja: 2min | pon. 06.10.25. | 22:34

Istakao je Grk da su povrede realnost, a ne izgovor

Još uvek je ova sezona na ivici košmara za Crvenu zvezdu. Tim sa Malog Kalemegdana je posle dva poraza u Evroligi upisao još jedan neuspeh, ovog puta u ABA ligi jer je bolja bila ekipa Zadra - 85:79.

Svestan je trener Janis Sferopulos da se njegova ekipa ne nalazi u dobrom momentu i da je pred njim i igračima prilično delikatna situacija.
"Očito imamo problem i očito ne igramo na našem nivou ofanzivno i defanzivno. Imamo problem sa povredama i to je realnost, a ne izgovor. Osam igrača je zbog povreda van rostera. Imamo Kodija koji je igrao pod temperaturom, Monekea koji je propustio jutarnji trening zbog problema sa mišićem. Promašili smo mnogo otvorenih šuteva i zakucavanja zbog pritiska i situacije sa povredama koja nam stvara dodatni teret. Znam da naši navijači nisu zadovoljni, ali ovo je momenat da ostanemo zajedno. Nemam roster za trening i nije lako pripremati utakmice u takvim situacijama, ali radimo. Naravno, nismo u dobrom momentu ni psihološki i zbog toga smo odigrali loše ofanzivno i defanzivno".

Izabrane vesti

Začuli su se zvižduci posle utakmice.
"Očekivao sam zvižduke. Znam gde sam, u Srbiji, isto je kao u Grčkoj. Ali ako imate dete koje ima problem, onda ga zagrlite, a ne udarite ga".

Zaigrao je danas Jago, ali nije to bila dobra partije ni njega, ni tima. Otkrio je trener Sferopulos da li je Zvezda još na tržištu.
"Jago je pod džet-legom, odradio je dva treninga i nije na najboljem nivou. Srećni smo što smo ga doveli, i njega i Motijejunasa i hvala menadžmentu što su obezbedili dvojicu igrača. Očekujemo da će biti još jedan dolazak. Međutim, zbog povreda i svega smo pod ozbiljnim pritiskom. Najbitnije je da se podignem psihološki. Mi smo dobar tim, sa dobrim igračima i to smo pokazali na Kritu, gde smo odigrali dobar turnir. Nismo zaboravili da igramo košarku i još uvek smo kvalitetni. Nadam se da će navijači da budu sa nama i da nas podrže u ovim teškim momentima. Navijači su nam potrebni i u dobrim i u lošim momentima. Morate da razumete da se trudimo, da se borimo i da nećemo da odustanemo od naše Crvene zvezde. Potrebno je da navijači butu sa nama, a ne protiv nas".

Crveno-bele u petak očekuje još jedno teško gostovanje, a reč je o okršaju protiv Fenerbahčea u Istanbulu.


tagovi

KK Crvena zvezdaKK ZadarABA ligaJanis Sferopulos

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara