Sferopulos o četvrtfinalu: Imamo još devet mečeva do kraja, sad mi je najvažnija Alba
Vreme čitanja: 3min | uto. 04.02.25. | 22:36
“Ne možemo da budemo srećni zbog nekih stvari, ali smo zadovoljni zbog pobede“
Konstatacija s početka izveštaja Zvezdine pobede nad Asvelom lako može da se prenese i na uvod ovog članka – nije bilo lepo, ali jeste efektno. Pobeda je pobeda, ma kakva bila i Crvena zvezda ih sada ima 15 na svom kontu!
Svestan je Janis Sferopulos da je bilo manjkavosti u igri svog tima, ali i da je odbrana večeras izrudarila važan trijumf. Još mu je bitnije to što su svi igrači iz protokola dali kvalitetne minute i doprineli novoj radosti beogradskog sastava.
“Moram da kažem da sam zadovoljan kako smo se borili u odbrani, odbranili smo atletski talentovan i dobar tim. Oni mogu da naprave veliku štetu, a naša odbrana je uradila dobar posao, ponosan sam. Odbrana dobija utakmice i osvaja titule. Vodili smo 14 poena uz šest minuta do kraja, na kraju je razlika manja, ali smo kontrolisali igru sve vreme. Zaslužili smo da pobedimo utakmicu. Čestitam navijačima zbog pobede, idemo dalje. Svaka utakmica kod kuće treba da ima punu halu, da zajedno idemo na pobede“, rekao je Sferopulos i dodao:
“Nije bila baš neka utakmica, ali bitno je da se pobeđuje. Lepo je kada veliki timovi znaju da pobeđuju kada nisu u dobroj utakmici“.
Izabrane vesti
Filip Petrušev je delovao nervozno, odigrao je samo sedam minuta i brzo skrivio dva faula.
“Petrušev je čovek, ljudsko biće. Računamo na njega, on je veliki deo tima, može da ima lošu utakmicu, da ima slab dan, ali svi računamo na njega. Znamo ko je on, treba da bude spreman za sledeći meč“.
Odbrana je večeras bila ključna, a za to je bilo potrebno da se izrotira svih 12 igrača, te da svako odigra dobro.
“Uradili smo sve da odigramo dobru odbranu, dobro rotirali i uradili neke važne stvari za konačni ishod. Svi su pomogli da pobedimo, da igramo kvalitetno u odbrani. Imamo veliki broj utakmica pred nama i svi moraju da budu spremni da igraju. Partizan je bila jako zahtevna utakmica, igrali smo i protiv Igokee tvrdu utakmicu, pa smo večeras rotirali svih 12 igrača i svi su pomogli. Teško je držati nivo kada se trošite ovoliko, treća utakmica u pet dana. Morali smo da vodimo računa o svakom igraču, o svakom telu. Treba da igramo utakmicu i u Berlinu“.
Crvena zvezda je sa 15 pobeda sve bliža četvrtfinalu Evrolige, čak i direktnom plasmanu kroz prvih šest pozicija.
“Trudimo se najviše što možemo, imamo još devet utakmica do kraja. Ja razmišljam samo o sledećem meču. Pokušavate da pobedite u svakoj utakmici, najvažnija je svaka sledeća utakmica i pobeda. Videćemo koliko ćemo pobeda da imamo, na kraju ćemo videti gde smo. Ne možemo da budemo srećni zbog nekih stvari, ali smo zadovoljni zbog pobede. Ne zanima me statistika, to je važno novinarima, meni je bitna svaka naredna utakmica“.
Već u četvrtak od 19 časova Zvezda gostuje Albi.