Šakota zadovoljan: Napredak se oseća, treba da razigramo još igrača
Vreme čitanja: 2min | pet. 06.12.19. | 10:16
“Sad je već lakše”, kaže trener Crvene zvezde
Daleko od toga da je Dragan Šakota za ove dve nedelje uspeo da preokrene tok sezone, jer Crvena zvezda još ništa veliko nije uradila, ali da je uspeo da navijačima razvuče osmeh od uva do uva i učini da ekipa zaista zaliči na tim spreman da se porva za sve ciljeve zacrtane uoči početka sezone – to je jasno kao dan. I sam Šakota je zadovoljan posle pobede na gostovanju kod Armanija, treće uzastopne u Evroligi.
“Ne možemo da nađemo laku utakmicu u Evroligi, to je sigurno. Bitno za nas je da kada sagledamo igru u odbrani i u napadu, da nalazimo pametna rešenja i tako dolazimo do rezultata. Mi smo možda opterećeni više nego druge ekipe. Treba da budemo zadovoljni jer napredak se oseća, treba da se zadrži energija i kontinuitet”, bili su prvi Šakotini utisci posle pobede od 76:66 koju je sa 21 poenom i sedam asistencija zašinio Lorenzo Braun, ne tako davno opisivan kao “promašaj”, a sada jedan od igrača koji oduševljava crveno-belu publiku.
Međutim, Šakota zna da jedna lasta ne čini proleće…
“Nadam se da možemo da to zadržimo i da razigramo još više igrača”.
Izabrane vesti
Najbitnije je ipak da je osnova sada tu i da novi šef ima na čemu da radi. Priznaje, i njemu samom je lakše.
“U početku mi je bilo teško da vodim utakmicu jer sam morao da se služim stvarima koje nisam dovoljno upoznao, onda kada već mogu da se oslonim na sopstveni instikt. Sada kada je prošlo neko vreme, lakše mi je da komuniciram sa igračima”.
(FOTO: Star Sport)