""

Rendolf i Dončić izvukli Real iz baskijske zamke... Nedović sasvim dobar (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 05.10.17. | 23:30

Nemanja dao je 10 poena i imao šest asistencija, dok je Dragan Milosavljević ubacio sedam poena u pobedi Unikahe

Druga utakmica - druga pobeda. Košarkaši madridskog Reala pregurali su i teško gostovanje Bilbau i slavili rezultatom 87:80 (20:28, 23:17, 17:17, 27:18) i to pošto su bili u zaostatku gotovo puna tri kvartala.

Na kraju je prevagu donela „slovenačka“ konekcija, jer su upravo Entoni Rendolf i Luka Dončić poveli Real do presudne serije 13:0 sredinom poslednje četvrtine, kada Bilbao nije imao defanzivno rešenje, ali ni napadački odgovor za Realove pogotke. Doduše, Bilbao je dobrim delom vodio zahvaljujući odličnim procentima šuta za tri poena (13/29), ali je u odsudnim momentima šut stao.

Rendolf je na kraju bio igrač utakmice sa 26 poena, devet skokova i 30 indeksnih poena. Dončić ga je ispratio sa 13 poena i osam uhvaćenih lopti, dok je Fakundo Kampaco dodao 11 koševa, pet asistencija i tri skoka. Ognjen Kuzmić proveo je na terenu nešto manje od deset minuta i za to vreme skupio dva poena i po skok i asistenciju.

Kod Bilbaoa Dejan Todorović je ubacio 15 poena, Aksel Ervel je dodao 13, a Lusio Redivo 14 poena.

Baskonija je odradila dobar posao savladavši Estudijantes uz 15 poena Diopa. Unikaha je nadigrala San Pablo Burgos s 93:72.  Nemanja Nedović dao je 10 poena i imao šest asistencija, dok je Dragan Milosavljević ubacio sedam poena. Dejan Musli nije ulazio u igru.