Džanan Musa (©Star Sport)

Real se naoštrio za Partizan Mozzart Bet: Ubedljiva igra, 12 trojki i pobeda nad Fenerbahčeom

Vreme čitanja: 3min | sre. 29.03.23. | 22:41

Musa najefikasniji sa 16 poena, Gudurić ubacio 10, Bjelica ostao bez učinka

Real se važnom pobedom u Madridu naoštrio za predstojeće gostovanje Partizan Mozzart Betu u petak. Blankosi su na svom parketu dobili Fenerbahče rezultatom 90:75 (24:21, 25:23, 19:14, 22:17) uz demonstraciju ubedljive igre i maksimalne kontrole ritma, tempa i rezultata gotovo svih 40 minuta, pa su Željko Obradović i njegovi igrači dobili još jasniju sliku šta mogu da očekuju u petak.

Istina, Real će dočekati krcata Beogradska arena. Real je u sudar bivših šampiona pokazao ne samo izuzetnu smirenost i petlju, već i odličnu kontrolu energetske potrošnje. Tako su Geršon Jabusele, Gabrijel Dek i Vensan Poarje odigrali više od 23 minuta, a trener Ćus Mateo odlučio se da Edija Tavaresa odmori kako bi bio spreman za borbu pod koševima u petak. Verovatno je to bila i taktička odluka jer su se Poarje i Jabusele više koncepcijski uklapali protiv Tonjea Džekirija i Džonatana Motlija,

Real je prednost stekao i održavao prvenstveno zahvaljujući odličnoj defanzivi, na šta su se nadovezale odlični šuterski procenti. Pre svega 12 pogođenih trojki uz 57 odsto preciznosti, uz identičan učinak unutar polukružne linije. Real je ponovo demonstrirao vrhunsku timsku košarku koja se ogleda u 27 asistencija na 90 poena. Imali su domaći košarkaši nešto više izgubljenih lopti nego obično (11), Fenerbahče je takođe pohvatao veliki broj lopti u Realovom reketu (11) što je iz sekundarnih napada donelo 12 poena, ali timska odbrana je i pored deficita u skoku bila na zadovoljavajućem nivou.

Utakmica je bila potpuno otvorena do poluvremena, prelomna je bila treća četvrtina – o kojoj igrači Partizan Mozzart Beta takođe moraju da vode više računa – koju je Real dobio sa 19:14 i stekao tako stabilnu dvocifrenu razliku. Fenerbahče je nekoliko puta prelazio dvocifrenu granicu, pogotovo u serijio 5:0 kada su došli na osam razlike (79:71), ali je trojka Rudija Fernandeza na dva i po minuta do kraja praktično prelomio susret, a potvrdu je potvrdio Adam Hanga hicem uz nešto manje od dva minuta na semaforu.

Džanan Musa je ubacio 16 poena, Poarje i Hanga su dodali po 11, Mario Hezonja 10 poena. Gabrijel Dek odigrao je dobru rolu sa šest poena, osam skokova, pet asistencija i dve ukradene lopte. Hanga je takođe imao i sedam podeljenih lopti, a Ćaćo Rodrigez po pet poena i dodavanja. Edi Tavares je večeras ispisao istoriju pošto je stigao do 69. blokade u sezoni i postao prvi igrač u istoriji Evrolige sa tolikim brojem blokada tokom jedne takmičarske godine.

U redovima Fenerbahčea Najdžel Hejs Dejvis skupio je 17 poena i pet skokova, Nik Kalates 12 poena, te po šest uhvaćenih i podeljenih lopti, a Marko Gudurić 10 poena, tri asistencija i dva skoka za 23 minuta. Nemanja Bjelica je odigrao šest i po minuta i ostao bez učinka.

Real u 32. kolo ulazi poravnat sa Olimpijakosom na vrhu tabele, Fenerbahčeu sve više visi peto mesto. Blankosi sa crno-belima igraju u petak od 20.30.