Profesorski! Nemanja Bjelica vodio Sakramento do fenomenalnog preokreta u Arizoni (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 08.01.20. | 08:55

Kingsi nadoknadili minus od 21 poena

Snimio je Emir Kusturica pre 27 godina „Arizona dream“, a otvorenih očiju može da sanja Nemanja Bjelica. Srpski reprezentativac bio je ključni čovek Sakramenta u pobedi nad Finiksom u gostima, spektakularnoj na osnovu podataka da su Kingsi nadoknadili minus od 21 poena iz završnice treće četvrtine.

Sastav iz Kalifornije je bez gripoznog Bogdana Bogdanovića prekinuo niz od četiri poraza van svoje dvorane (114:103) u meču koji je „mirisao“ na katastrofu i ponudio navijačima Kingsa rolerkoster emocija. Na kraju prvog poluvremena ništa nije nagoveštavalo veleobrte, jer je rezultat bio 53:53, a onda se domaćin odlepio i delovalo je da Sakramentu sledi još jedan debakl, pošto je na četiri minuta i 25 sekundi pre kraja trećeg kvartala Finiks vodio 83:62.

Sansi su pomislili da je kraj. Ne i Nemanja Bjelica, koji je čak 14 od ukupno 19 poena dao u poslednjoj četvrtini kad se lomio rezultat i u potpunosti opravdao nadimak „Profesor“. Meč je završio šutirajući iz igre sedam od 17, zabeležio je sedam skokova i jednu asistenciju i bio gorivo svog tima. Sakramento je imao odličnog Dierona Foksa (27 poena, nepogrešiv iz osam pokušaja sa linije penala), ali i sjajnog Divejna Dedmona, koji se vratio na parket posle kraće pauze i pružio najbolju partiju otkako je letos stigao iz Atlante, meč je okončao dabl-dabl učinkom od 12 poena i deset skokova.

Sakramentu je ovo bila treća pobeda u poslednje četiri utakmice i sjajna najava onoga što ga čeka za tri dana kad će u „Golden centru“ dočekati lidera Istočne konferencije, Milvoki.

Još jedno sjajno veče imao je Karmelo Entoni, pošto je četiri sekunde pre kraja doneo pobedu Portlandu na terenu NBA šampiona, Toronta (101:99). Meč je završio sa 28 poena i sedam skokova, dok je Lebron Džejms predvodio Los Anđeles Lejkerse do još jednog sigurnog trijumfa, ovoga puta nad Njujorkom. Bilo je čak 30 razlike za Jezerdžije, a Kralj je postigao 31 poen. Meč je obeležila povreda Entonija Dejvisa, prve procene kažu da nema preloma posle nezgodnog pada, ali za svaki slučaj letošnji novajlija iz Nju Orleansa propustiće naredna dva susreta.