
Problem za Majami, Jović mora da 'pogura'
Vreme čitanja: 2min | pet. 07.11.25. | 04:11
Bem Adebajo se povredio protiv Denvera
Odlično igra Majami na početku sezone, posebno Bem Adebajo. Postao je prava 'streč' petica, mada smo ga gledali na parketu i sa Kelelom Verom, gde je znao da stane i na poziciju krilnog centra. Navikao se na novu postavku Erika Spolstre, gde Hit igra brzo i mnogo trči, ali mu to u nekim poljima i smeta.
Tako se povredio u duelu protiv Denver Nagetsa, zbog čega će propustiti narednu utakmicu sa Šarlot Hornetsima, a još nije poznato koliko će tačno pauzirati. Mogao bi to da bude ozbiljan problem za Majami.
Izabrane vesti
Utakmicu protiv Denver Nagetsa napustio je u trećoj četvrtini kada je dobio udarac u stopalo. Posle detaljnijih pregleda je utvrđeno da se radi o povredi palca na stopalu leve noge i da je u pitanju upala, zbog čega će morati na pauzu, makar tu jednu utakmicu protiv Hornetsa. Na listi povređenih je i za naredne mečeve, pa je sada pitanje koliko će odsustvovati.
Dok je Bam Adebajo van terena, očekuje se da će Kelel Ver uskočiti u startnu postavu i dobiti veću ulogu. Srpski reprezentativac Nikola Jović takođe bi mogao da ima koristi kroz dodatne minute u rotaciji visokih igrača.
U dosadašnjih osam utakmica ove sezone, Adebajo je bio jedan od najkonstantnijih igrača Majamija, sa prosekom od 19,9 poena, 8,1 skok, 2,9 asistencija i jedne ukradene lopte po meču, uz šut iz igre od 45,2%.
Hit trenutno zauzima deveto mesto na Istoku sa učinkom 4–4 i pokušaće da ostanu konkurentni dok se njihov Ol star centar oporavlja.

tagovi
Obaveštavaj me
NBA






_(1).jpg.webp)
.jpg.webp)

.jpg.webp)




