
Primorska sigurica u Kopru
Vreme čitanja: 2min | pon. 09.12.19. | 09:13
Zadar traži iznenađenje vredno skoka van opasne zone
Rezultatski, meč između Primorske i Zadra ima veliki značaj za obe ekipe. Međutim, motivi su potupno drugačiji. Tigrovi i dalje grizu za plasman u plej-of, dok se hrvatski klub sa onom iznenađujućom pobedom protiv Cedevita Olimpije (koja im je ujedno i jedina za sada) nalazi zakucan za poslednje mesto na tabeli. Ne treba ni najmanje sumnjati da nas u popularnoj dvorani „Bonifika“ čeka uzbudljiv susret (Arena Sport 2, 18.00).
Koliko dobro je Primorska startovala u premijernoj sezoni u ABA ligi, verovatno niko nije mogao ni da pretpostavi. No, bilo kako bilo, sastav iz Kopra je već u svoju beležnicu upisao pobede protiv Partizana i Mornara kod kuće, te Budućnosti u Podgorici (što je i jedini poraz Plavih u Morači za sada). O ozbiljnosti sastava Jurice Golemca, stoga, ne treba ni trošiti previše reči.
Izabrane vesti
A u Zadru je situacija kao u ogledalu. Doduše, u jednom od najvećih gradova hrvatskog primorja nisu ni očekivali preterano blistavu igru njihovog tima, znajući da se ovog leta jedva spasao u plej-autu savladavši MZT iz Skoplja u doigravanju.
Čini se da je Zadar najozbiljniji kandidat da se preseli u ABA 2 ligu, mada će do samog kraja sigurno voditi veliku borbu sa ekipama Igokee i Mege. Može se sasvim slobodno reći da će samo jedan od ova tri tima izbeći odlazak u crvenu zonu, pošto su ostali klubovi već sasvim pristojno odmakli.
Poznato je da tim Jurice Golemca voli da igra raznovrsno i na veliki broj poseda, pa bi to moglo da predstavi određeni problem za Zadrane, koji imaju prilično skraćenu rotaciju. Generalno, hrvatski klub prima veliki broj poena, što može značiti da bi Primorska mogla da eksploatiše sve jačim prodorima u reket.
Biće ovo prvi duel dva tima u istoriji, što i ne čudi, s obzirom na to da je ovo prva sezona da se klubovi takmiče u istom rangu. Podsetimo, Primorska je tek nedavno osnovana, a od tada je krenuo njen nezadrživ uspon ka samom vrhu ABA lige.
ABA LIGA - 10. KOLO:
Petak
Cibona - Igokea 66:91
/Katić, Bundović, Novačić 10 - Von 24/
Mega Bemaks - Partizan 77:98
/Simonović 18 - Gordić 22/
Subota
Budućnost - Cedevita Olimpija 93:80
/Kobs 20 - Blažič 19/
Krka - Mornar Bar 67:76
/Pulen 21 - Ramljak 13/
Nedelja
Crvena zvezda - FMP Železnik 95:89
/Braun 25 - Ulubaj 19/
Ponedeljak
18.00: (1,17) Primorska (20,0) Zadar (5,50)
Napomena: Kvote su podložne promenama
Foto: ABA liga (KK Koper Primorska / Žiga Mikeli)