Povratak kući prijao Denveru, Jokićev dabl-dabl i nova osveta Portlandu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 13.12.19. | 08:39

Srpski as podiže formu

Serijom od tri poraza Denver je završio turneju po Istočnoj obali, a povratak u Kolorado izuzetno je prijao igračima Majkla Melouna. Uspeli su Nagetsi da se podignu posle nekoliko slabih izdanja, što će i te kako pomoći da se preboli period u kojem je pretrpljeno čak pet poraza u minulih šest utakmica.

Posebno se to osetilo na Nikoli Jokiću, koji je izgleda počeo da krene uzlaznom putanjom, dok se ceo NBA svet i dalje pita u čemu je problem sa srpskim centrom... Jokić je u pobedi nad Portlandom rezultatom 114:99 ubeležio novi dabl-dabl sa 20 poena i 11 skokova, uz šest asistencija i 50 odsto učinka sa parketa (7/14 iz igre, 2/5 za tri) za okruglo 31 minut u igri. Bio je predvodnik liste od šest igrača Denvera s dvocifrenim učinkom i samo je Pol Milsap ostao ispod te granice. Vil Barton je ponovo bio jako koristan za tim sa 15 poena i 11 skokova, isti broj koševa imao je i Geri Heris, dok je Džamal Mari imao 12 poena i šest skokova. Prethodne noći posebno se istakao Džerami Grant koji je sa klupe doneo posebnu svežinu, pogotovo u šutu i rezultat na semaforu obogatio sa svojih 20 poena, uz 5/6 sa distance.

Portland je konkurentan bio samo u prvoj i delimično drugoj četvrtini. Nastavljaju se problemi Trejlblejzersa kada igraju van svoje dvorane, pa su zabeležili šesti poraz u poslednjih sedam utakmica. Kako i ne bi kada je najbolji igrač Demijan Lilard ostao na samo 13 poena (5/16 iz igre, 2/9 za tri), uz 11 asistencija. Hasan Vajtsajd se jeste istakao i skupio 33 poena i 11 skokova, Karmelo Entoni je protiv bivšeg kluba dopisao 20 poena (8/16 iz igre, 2/5 za tri) uz devet uhvaćenih lopti, ali to nije moglo da spreči rutinski poraz u Koloradu.

Denver je to učinio zahvaljujući dobrom šutu spolja, što ove sezone nije bila čvrsta grana na kojoj bi Nagetsi mogli da sede često. Zaista, jer Denver je do ove utakmice bio na 21. mestu po procentu ubačenih trojki (35 odsto) i na 24. u smislu ubačenih šuteva sa distance (10,4 po utakmici). Protiv Trejlblejzersa pogađali su gotovo sa svih pozicija i meč završili sa čak 18/36! Zanimljivo, čak osmorica igrača Denvera pogodili su makar jedan šut s distance.

Tako je Denver izgradio solidnu razliku u finišu trećeg kvartala (89:78), da bi se u završnih 12 minuta s pola gasa otišlo na maksimalnih 18 poena (104:86) što je garantovalo pobedu.