Portoriko nije šala! Grčka okrenula u poslednjih 30 sekundi

Vreme čitanja: 2min | uto. 16.07.24. | 19:27

Tesan meč u Solunu – 67:65

Izborio je Portoriko mesto na Olimpijskim igrama ispred košarkaša Litvanije i Italije, a da to nije bila nikakva slučajnost, momci sa Kariba su potvrdili večeras u Solunu.

Vodio je Portoriko 39 minuta i 30 sekundi protiv Grčke, ali je domaći sastav, istina dosta oslabljen, uspeo da stegne odbranu u samom finišu i da preokrene rezultat do pobede – 67:65 (15:20, 17:16, 16:22, 19:7).

Tek na 32 sekunde pre kraja Grčka je prvi put povela košem Papanikolaua, dok je Papajanis pogođenim jednim bacanjem stavio tačku na utakmicu – 67:65.

Grčka je bila oslabljena, nisu igrali Janis Adetokunbo, koji ima infekciju, kao ni Nik Kalates i Janulis Larencakis koji se žale na lakše povrede. Jasno je da bez njih trojice sastav „Elade“ nije isti, da je dosta slabiji.

A, opet, Portoriko, koji će u Parizu biti u grupi sa Srbijom, pokazao je da je u odličnoj formi i da nema respekta prema bilo kojem rivalu.

Od prvog napada ekipa sa Kariba je došla do vođstva i čvrsto ga držala. Išla je do osam razlike u prvoj četvrtini (18:10), do 12 u drugoj (32:20), a na kraju trećeg kvartala je bilo tačno deset poena prednosti za Portoriko (58:48).

Ipak, Grčka je dodala gas u poslednjoj četvrtini, želeći da ipak sačuva obraz na domaćem terenu. Serijom 16:7 plavo-beli su okrenuli rezultat i u poslednjem minutu došli do trijumfa.

GRČKA: Vokap 4, Luncis 4, Moraitis 1, Tolipulos, Kalaicakis 7, Papajanis 13, Haralambulos 8, Papanikolau 10, Kuzeloglu, Čugkaz, Mitoglu 18, Tanulis 1.

PORTORIKO: Pinjeiro 12, Kondit 4, Hauard 2, Rid 5, Alvarado 11, Tompson, Ford 2, Klavel 2, Romero 10, Ortiz 11, Toro, Voters 6.