Miloš Milisavljević (©ABA LIGA - Dragana Stjepanović)

Pobeda i u Dudovoj šumi, Spartak sveo Borac Mozzart na šest poena u trećoj deonici

Vreme čitanja: 2min | sre. 11.09.24. | 22:59

U istom intervalu ubacio je 30 poena

Drugi put u poslednjih sedam dana sastali su se košarkaši Borca Mozzart i subotičkog Spartaka i ishod je bio identičan. Izabranici Saše Ocokoljića nisu uspeli da se revanširaju Subotičanima za poraz u Čačku, pošto je domaćin sada na svom parketu slavio rezultatom 80:63 (25:20, 9:19, 30:6, 16:18).

Presudna za kompletan meč bila je treća četvrtina koju je Spartak završio rezultatom 30:6! Čačani su potpuno zakazali u napadu, nisu uspevali da naprave dobar posao na protivničkoj polovini što ih koštalo utakmice. Bio je to zapravo Spartakov odgovor na odlično izdanje Borca Mozzart u drugoj četvrtini u kojoj je bilo 19:9, pa su gosti imali 39:34 na poluvremenu. Igrači Vlada Jovanovića su od početka držali visok ritam i to je posebno do izražaja došlo u trećoj deonici.

Košarkaši Borca Mozzart pokušali su da se vrate u poslednjoj deonici, ali je na kraju to bilo dovoljno za nešto blaži poraz. Sjajan u pobedničkom sastavu bio je Devon Denijels sa 18 poena, dok je dva manje ubacio Dušan Miletić. Danilo Nikolić je meč završio sa 12 poena. Borac Mozzart predvodio je Dijante Boldvin sa 14 poena, dok je Marko Jošilo imao 10 poena.