""

Orlići dobro počeli: Letonija pala nakon drame, heroj je Stefan Lazarević

Vreme čitanja: 1min | sub. 16.07.16. | 15:42

Mladi košarkaš FMP bio najbolji pojedinac u pobedi Srbije

Košarkaška reprezentacija Srbije do 20 godina pobedom je započela odbranu zlata na Evropskom prvenstvu u Helsinkiju, pošto je nakon neizvesne završnice savladala Letoniju sa 70:68 (21:15, 15:14, 17:21, 17:18).

Mada su izabranici Aleksandra Bućana dobrim delom utakmice vodili glavnu reč na parketu, vršnjaci iz Letonije uspeli su da od gotovo sigurnog poraza meč uvede u pravu dramu i umalo preokrene rezultat na kraju. Na samo minut i po pre kraja susreta najbolji igrač Letonije Rihards Lomaš doneo je izjednačenje, ali na kraju nije imao snage da donese pobedu svom timu. Ulogu heroja imao je Stefan Lazarević koji je na minut i 19 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene dao poene za trijumf.

Na kraju Lazarević je bio najefikasniji igrač Srbije sa 18 poena, Stefan Peno je dodao 11 poena i pet skokova. Na drugoj strani Lomaš je imao 29 poena i četiri asistencije.

U narednom meču Orlići igraju protiv Ukrajine, a meč se igra u nedelju od 15.15.

(FOTO: MN Press)