Aleksandar Đorđević (Shutterstock)
Aleksandar Đorđević (Shutterstock)

Đorđevićev Fenerbahče se žali na suđenje u Evroligi

Vreme čitanja: 1min | sre. 27.10.21. | 17:15

Turski klub objavio saopštenje u kome celu situaciju naziva "neprihvatljivom"

Posle poraza od Barselone u šestom kolu, Fenerbahče je objavio saopštenje u kom se žali na suđenje u Evroligi.

Tim Aleksandra Đorđevića za sada ima skor 2-4 i mnogi mečevi su rešeni upravo u poslednjim posedima. Sve to bio je povod da se Fenerbahče oglasi na startu sezone i suđenje nazove "neprihvatljivim".

Izabrane vesti

Sve ovo što smo videli na startu sezone nam čini situaciju veoma teškom da ostanemo nemi. Povećan je broj neprihvatljivih sudijskih grešaka, a to vide i navijači.

Na naše tri nedavne utakmice, protiv Panatinaikosa, Real Madrida i Barselone, bilo je baš mnogo upitnih odluka koje su odlučile pobednika. I te odluke su donete u krucijalnim momentima, menjale su hemiju utakmice, uključujući nesportske greške kakve se nisu do sada viđale", ističe Fenerbahče.

Na kraju saopštenja Fenerbahče je konstatovao da je u sličnim situacijama Evroliga javno izjavljivala izvinjenje kada su i ako su sudije pravile greške.

Nije propustio turski klub da spomene velika ulaganja, kao i da poseduje jake sponzore. Naravno, kada se zna da Evroliga gubi poverenje kod klubova, jasno je da Fener igra i na tu kartu.

Očigledno je turski klub nezadovoljan suđenjem i ne želi da se tako nešto ponavlja u nastavku sezone.


tagovi

Aleksandar Đorđević

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara