.jpg.webp)
Olimpijakos potvrdio: Filip Petrušev u Dubaiju
Vreme čitanja: 2min | sub. 26.07.25. | 15:48
"Želimo mu sve najbolje u daljoj karijeri", stoji u saopštenju pirejskog kluba
Čekanju je došao kraj, Olimpijakos je zvanično objavio - Filip Petrušev je novi košarkaš Dubaija.
Kako je prethodnih dana obelodanjeno, srpski reprezentativac će sa Dubaijem potpisati na tri godine, a kako je Mozzart Sport prvi objavio, od ugovora sa novim klubom platiće Olimpijakosu obeštećenje, kroz period od dve godine.
Izabrane vesti
Petrušev je dugo držao sve u neizvesnosti oko sledećeg koraka u karijeri posle odlične sezone u Crvenoj zvezdi. Sve je bilo spremno za povratak na Mali Kalemegdan, Janis Sferopulos je otkrio da je dogovor bio postignut, ali transfer nije realizovan zbog "privatnih razloga". Pominjalo se nekoliko evropskih klubova, čak i da on želi u NBA ligu, ali je Dubai pokupio srpskog centra konkurenciji i dobila kapitalca za narednu sezonu.
“Olimpijakos objavljuje da je Filip Petrušev potpisao za Dubai i želi mu sve najbolje u daljoj karijeri“, stoji u kratkom saopštenju pirejskog velikana.
Nekadašnji student univerziteta Gonzaga deveto je pojačanje posle Alekse Avramovića, Džanana Muse, Mekinlija Rajta, Kenana Kamenjaša, Mama Žaitea, Dvejna Bejkona, Džastina Andersona i Mfiondua Kebengelea. Podsetimo, Dubai će za ovu sezonu imati budžet od 24.000.000 evra, od čega je 16.000.000 evra izdvojeno za plate igrača.
Petrušev je u karijeri nastupao za Megu, Efes, Crvenu zvezdu, a posle kratke epizode u NBA, vratio se i potpisao za Olimpijakos koji ga je prošle jeseni prosledio na Mali Kalemegdan u sklopu pozajmice. U Evroligi je kao igrač Zvezde imao učinak od 14,1 poena, 4,9 skokova i 1,7 asistencija uz indeks korisnosti 16,5.
Komentari / Podeli vest
tagovi
Obaveštavaj me
