
Obradovićev raport posle slobodnog dana: Atmosfera u ekipi je korektna
Vreme čitanja: 2min | sre. 19.11.25. | 17:23
"Pauza im je očigledno prijala i danas smo odradili sasvim kvalitetan trening", rekao je Željko Obradović
Partizan u petak uveče očekuje jedno od najzahtevnijih ispita u ovoj fazi sezone u Beogradsu arenu stiže Fenerbahče, aktuelni šampion Evrolige. Crno-beli se nalaze u nezavidnoj situaciji, serija slabijih rezultata stavila je dodatni pritisak na ekipu, pa duel sa Turcima poprima posebnu važnost. Sa druge strane, ni tim iz Istanbula nije ispunio očekivanja na startu sezone, pa će i oni u Beogradu tražiti izlaz iz nezgodnog momenta.
O svemu što se događa u klubu, posebno posle bolnog poraza u Vilerbanu, pričao je i Željko Obradović, koji je otvoreno govorio o problemima sa kojima se suočava tim. Povrede su ostavile ozbiljan trag, pa je trener Partizana proteklih dana često ostajao bez dovoljnog broja igrača za kvalitetan rad. Uz izostanak kapitena Vanje Marinkovića, zatim Tajrika Džounsa, kao i kratko odsustvo Džabarija Parkera, treninzi su bili daleko od idealnih.
"Po povratku iz Francuske imali smo mnogo teškoća. Jedan trening smo odradili sa osam igrača, naredni sa sedam. Počnemo sa sedmoricom, završimo sa šestoricom. Zbog toga smo morali da im damo slobodan dan da se oporave", rekao je Obradović za Sportske.
"To im je mnogo značilo. Danas je situacija bila znatno bolja i na raspolaganju smo imali trinaest igrača".
Izabrane vesti
Dodatno je otkrio kako napreduje zdravstveno stanje tima: "Vanja je odradio uvodni deo i sve do igre pet na pet. Lakić još ne može, ali se Džabari Parker vratio iz Amerike. Konačno smo imali dvanaest igrača u punom ritmu. To je važno jer je u prethodnim danima bilo mnogo problema – Nik je imao tegobe, Milton takođe, Vanja, Lakić, Tajrik… Čak ni Sterling nije trenirao. Pauza im je očigledno prijala i danas smo odradili sasvim kvalitetan trening".
Što se tiče atmosfere u ekipi, Obradović je bio kratak i jasan: "Atmosfera je korektna, sve je u redu, sve funkcioniše normalno".
Crno-beli će već u petak ponovo na parket u Evroligi, i to pred domaćom publikom, protiv izuzetno zahtevnog rivala kao što je Fenerbahče. Na današnjem treningu, jednom od prvih na kojem je ekipa bila gotovo kompletna, prisustvovao je i Vlade Divac, što je privuklo posebnu pažnju.
Najviše optimizma među navijačima međutim donosi povratak Džabarija Parkera, od kog se u nastavku sezone očekuje mnogo — i u igri i u rezultatskom impulsu koji Partizan hitno traži.

tagovi
Obaveštavaj me
KK Partizan Mozzart Bet

.jpg.webp)

.jpg.webp)


.jpg.webp)







.JPG.webp)