Ognjen Kuzmić (©MN Press)

Novak je mozak Pantera, Kuzmić i Tasić dokusurili AEK

Vreme čitanja: 2min | uto. 10.09.24. | 21:05

Pobeda FMP u pripremama za novu sezonu

Posle poraza u Dubaiju, košarkaši FMP iz Železnika vratili su se na pobednički kolosek pošto su nadigrali atinski AEK u novoj proveri rezultatom 84:73 (23:21, 15:9, 21:19, 25:24).

Od prvog minuta viđena je prava takmičarska utakmica, sa puno intenziteta i kontakta. Panteri su od početka odgovorili na čvrstinu rivala. Bili su vrlo motivisani da na svom terenu savladaju ekipu koja će takođe igrati u grupnoj fazi FIBA Lige šampiona.

FMP je svoje vođstvo stekao u uvodnim minutima, zatim ga dodatno gradio i čuvao kroz čvrstu odbranu praćenu velikom energijom igrača Saše Nikitovića. To se najbolje emitovalo u drugoj četvrtini koja je okončana rezultatom 15:9.

Važnu ulogu u periodu kada se domaćin prvi put rezultatski odlepio imao je Ognjen Kuzmić koji je igrao jako dobru rolu. FMP je zadržao tempo iz prvog poluvremena, uvećao svoju razliku i imao veći komoditet u finišu.

Još jednu odličnu utakmicu odigrao je Jovan Novak. Plejmejker Pantera diktirao je tempo utakmice i zabeležio 12 poena uz 10 asistencija. Epitet najefikasnijeg aktera, podelili su Danilo Tasić i Ognjen Kuzmić sa po 16 poena. Gosti su nastupali bez Hantera Hejla, a najefikasniji bio je Nahim Alejn sa 15 poena. Jedan manje ubacio je Omiros Nepicoglu, dok je debitant Si Džej Brajs imao 11 poena, koliko i Mindaugas Kuzminskas. Prve minute odigrao je i Dimitris Flionis, posle devet meseci pauze zbog povrede.