(©Reuters)

Nije im nedostajao Bogdan: Atlanta pregazila Filadelfiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 12.01.21. | 06:31

Hoksi sjajnom igrom u trećoj deonici slomili rivala i prekinuli niz poraza

Atlanta je na svom terenu rutinski stigla do pobede nad Filadelfijom 112:94 i tako prekinula niz od četiri poraza.

Peti ovosezonski trijumf Hoksi su ostvarili uprkos izostanku povređenog Bogdana Bogdanovića, a najzaslužniji za trijumf bio je Trae Jang sa 26 poena. Pored američkog plejmejkera posebno raspoloženi bili su Hanter i Gudvin koji su zbeležili po 15 poena, a zapaženu partiju imao je i Kapela sa dabl-dabl učinkom (12 poena, 11 skokova).

Na drugoj strani, odlično veče je imao Džoel Embid koji je postigao 24 poena i 11 skokova, ali je nedostajala konkretna podrška saigrača da njegov tim zabeleži osmu ovosezonsku pobedu.

Gosti su bolje ušli u meč i odmah uspostavili željeni ritam zahvaljujući kojem su tokom prve četvrtine stigli i do plus devet. Ipak, već u narednoj deonici Atlanta je furioznom igrom preokrenula rezultat i stigla do dvocifrene prednosti koja je prilikom odlaska na odmor iznosila 15 poena.

Jastrebovi su u istom ritmu nastavili i u trećoj četvrtini koju su završili sa maksimalnih plus 32 te je i pre početka poslednjeg kvatrala bilo jesno da će tim Lojda Pirsa stići do pobede. Velika prednost uticala je da domaćin uđe rasterećeno u završnicu susreta, a Filadelfija je blago opuštanje rivala iskoristila da ublaži poraz.

Atlanta, koju za dva dana očekuje gostovanje Finiksu, posle deset susreta ima polovičan učinak, dok je Filadelfiji ovo četvrti poraz u 11 duela. Seventisiksersi će priliku za popravni imati već sutra kad ih očekuje duel sa Majamijem na svom terenu.

Pobedu na svom terenu je zabeležio i Sakramento koji je savladao Indijanu 127:122, a srpski košarkaš Nemanja Bjelica utakmicu je proveo na klupi. Kingsi su u trećoj četvrtini uspeli da se odvoje na dvocifrenu prednost, ali su gosti vratili rezultatsku neizvesnost u završnici susreta. Ipak, posle promašaja Oladipa i Sabonisa raspršili su se snovi Indijane o trijumfu.

Najraspoloženiji u redovima domaćina bio je Harison Barns koji je postigao 30 poena, dok ga je sa sruge strane pratio Domantas Sabonis sa 28 poena i 11 skokova. Indijana posle 10 susreta ima učinak 6-4, dok je Sakramento u 11 mečeva zabeležio pet pobeda i šest poraza.