
Neverovatni Fernandez napravio šou u Madridu: Tenerife šokirao Real, Hezonja promašio pobedu
Vreme čitanja: 3min | uto. 02.06.26. | 23:03
Španski košarkaš trojkama razbio Real za veliko iznenađenje
Prosto je neverovatno koliko Real Madrid ne može da se sastavi u Španiji. Vezali su pet poraza u domaćem šampionatu za kraj ligaškog dela sezone, ali tu se nisu zaustavili. Na startu plej-ofa, doživeli su još jedan neuspeh. Tenerife je uspeo na gostovanju da savlada Real u Madridu i tako dođe do meč lopte za plasman u polufinale – 98:97.
Ispustili su Madriđani sve u završnom minutu, kada je Lajls promašio bacanje za +3 i na četiri sekunde do kraja neverovatni Haime Fernandez trojkom doneo pobedu. Španac je trojkama razbio Real u četvrtoj četvrtini, a na kraju je pobedu promašio Mario Hezonja.
Izabrane vesti
Nije baš krenulo kako treba ni za jedne ni za druge. Mnogo grešaka, promašenih šuteva u prva tri minuta, ali onda su i jedni i drugi uhvatili ritam. Tenerife je bio za nijansu bolji i imao je konstantnu prednost, sve dok pred kraj deonice kada je Real ubacio goste u mašinu. Serijom 7:0 došli su do prednosti i četvrtinu završili sa sigurnih +5. Jurtseven je bio nezaustavljiv u reket na startu druge četvrtine. Imao je deset poena i doneo najvećih deset poena viška za Madriđane, koji su komotno održavali prednost. Držali su sve po kod kontrolom, sve dok se u jednom trenutku nisu samo ugasili. Tenerife je napravio seriju 9:0 i vratio se u egal, sve dok je nije prekinuo Lajls zakucavanjem.
Real je imao dva poena prednosti na poluvremenu, dok se na startu treće četvrtine konačno probudio i Peti Mils pogođenom trojkom. Upravo su šutem spolja održavali gosti korak za Realom, koji svakako nije ispuštao prednost. Imali su četiri poena prednosti pred poslednjih deset minuta, gde se brzo zakuvalo. Haime Fernandez je trojkama doneo čak i preokret, a odlično je igrao i Van Bek. Real se vratio na sigurnih +5 na tri minuta do kraja, a zatim otišao na +7, pa je delovalo da je sve rešeno. Međutim, ponovo se upalio Fernandez.
Jedna njegova trojka i jedna Dornekampa vraćaju Tenerife na poen zaostatka na nešto više od minuta do kraja, a u poslednjem minutu je Lajlsu zadrhtala ruka. Pogodio je samo jedno bacanje za dva poena prednosti na 11 sekundi do kraja utakmice, da bi onda neverovatni Haime Fernandez pogodio još jednu trojku za potpuni preokret na četiri sekunde do kraja. Dao je 17 poena u drugom poluvremenu i u potpunosti 'ubio' Real. Skariolo je imao još jedan tajm-aut, ali je posle njega Hezonja promašio šut za pobedu.
Do pobede su goste predvodili Fernandez i Van Bek sa po 17, Abromaitis i Dornekamp sa po 15 i Kevin Jebo sa deset poena. Peti Mils ubacio je pet.
Kod Reala su se istakli Lajls sa 15, Feliz sa 14, Maledon sa 13, Hezonja sa 12, Dek sa 11 i Jurtseven sa deset poena.


.jpg.webp)





