Nemanja Nedović (©Star Sport)
Nemanja Nedović (©Star Sport)

Nemanja Nedović odigrao partiju sezone: Ovakav treba Monaku za Olimpijakos

Vreme čitanja: 3min | ned. 03.05.26. | 23:31

Srpski bek zablistao i ovo je dobar signal pred treći meč četvrtfinala Evrolige

Lako je Olimpijakos izašao na kraj sa Monakom u prve dve utakmice plej-ofa Evrolige, pa stručnjaci sada predviđaju da će serija gotovo sigurno biti završena u tri utakmice. Međutim, ako Majk Džejms i Eli Okobo budu dobili pomoć Nemanje Nedovića kakav je viđen u Strazburu, postoji šansa da se serija produži makar za još jednu utakmicu.

Nedović je odigrao partiju sezone u izuzetno efikasnoj utakmici na gostovanju Strazburu, za Monakovu pobedu rezultatom 118:118 (103:103) posle produžetka! Srpski bek ubacio je 20 poena drugi put ove sezone, s tim što je sada bio jedan od najzaslužnijih za pobedu svog tima, što će dosta značiti za njegovo, ali i timsko samopouzdanje pred važan meč u utorak. Pogotovo jer je Nedović bio donedavno povređen.

Izabrane vesti

Nekadašnji srpski reprezentativac bio je vrlo aktivan u završnici, mada je izgledalo kao da ga je Sergej Gladir malo zaboravio na klupi pošto nije ulazio preko osam minuta u finišu treće i na startu četvrte deonice. Ali, kada se vratio na teren, Nedović je nastavio u ritmu, u kojem je bio pre odlaska na duži odmor. Pogodio je jednu, pa još jednu trojku, u međuvremenu i sa poludistance, pa onda dva slobodna bacanja na minut i po do kraja četvrte deonice. Posle njegovih pogodaka Kneževi su imali 101:95 u rukama, ali ni to nije bilo dovoljno da bi se obezbedila komotna pobeda.

Štaviše, Monako je olako prokockao sve, jer je Strazbur krenuo na sve ili ništa u finišu. Najbolji igrač domaćeg sastava Markus Kin pogodio je trojku i zapalio dvoranu, posle čega je Nedović podelio asistenciju Kevarijusu Hejsu za alej-up i na 52 sekunde pre isteka vremena bilo je 103:98. Gladir je Nedovića koristio u napadu, dok ga je u odbrani menjao Terijem Tarpijem. I opet Monako nije mogao da sačuva svoj koš. Kin je proigrao Luja Labejrija, a zatim i Majka Dejvisa Džuniora za trojku uz 14 sekundi na semaforu! Bila je to kazna za veliku grešku Majka Džejmsa. Posle izjednačenja (103:103) klupa Monaka tražila je tajm-aut, no posle odmora usledila je nova greška koja je dovela do izgubljene lopte. Kevarijus Hejs je po prijemu napravio grešku u koracima, pa je domaćin imao napad za pobedu. No, posle tajm-auta je utakmica ipak otišla u produžetak.

Gotovo dva i po minuta su gosti bili bez poena iz igre, sve dok Kevarijus Hejs nije prekinuo post. A, kada je probio led, sve se otvorilo za Monako, jer je u preostala dva i po minuta ubacio još 14 poena! I to preko Majka Džejmsa, Meta Strazela i Elija Okoba.

Nedović je iz igre pucao 7/10 (4/7 za tri), a imao je još šest asistencija i skok. Po 21 poen ubacili su Strazel i Džejms, dok je Okobo dodao 14 poena, mada uz svih pet promašaja za tri, ali i devet asistencija, uz šest skokova. Najefikasniji igrač utakmice bio je Markus Kin sa 34 poena (12/19 iz igre, 9/9 za dva) na šta je podelio još 10 asistencija! Abdulaj Endoje je imao 23 poena, koliko i Majk Dejvis.

Kneževi ostaju prvi na tabeli francuskog prvenstva sa skorom 22-5, dok je Strazbur šesti sa 17-11.


tagovi

Nemanja NedovićKK MonakoLNB Pro A

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara