NBA večeras: Riki, Al i Badi u plusu, Rendal u minus
Vreme čitanja: 4min | pon. 02.12.19. | 15:25
Za ljubitelje klađenja evo nekoliko saveta za tikete
Sinoć smo u NBA ligi imali nekoliko zanimljivih utakmica, a posebno treba istaknuti sjajnu partiju Luke Dončića u pobedi Dalasa nad Los Anđeles Lejkersima. Slovenac nije ušao najbolje u partiju, u prvom poluvremenu bio je ograničen samo na šest poena, a jasno je bilo da su Lebron Džejms i Entoni Dejvis bili posebno "napaljeni" pa su često igrali protiv njega, a posebno ga je Dejvis 'uvlačio' u igru pod košem te postizao poene preko njega.
No, ostali igrači Dalasa držali su rezultatsku neizvesnost, a onda je Dončić eksplodirao u trećoj četvrtini - 16 poena, pet skokova i četiri asistencije je ostvario u tih 12 minuta u kojima je Dalas otišao na 20 poena razlike i tako naneo Lejkersima tek treći poraz u sezoni. Dončić je utakmicu završio s 27 poena, 10 asistencija i devet skokova, a bez obzira što su i Džejms i Dejvis imali dobre partije (Lebron 25p, 9s, 8a; Dejvis 27p, 10s), slovenački košarkaš je još jednom dokazao da pripada samom vrhu.
Izabrane vesti
Tamo pripada i Toronto koji je održao pravu lekciju Juti koju je u jednom trenutku u prvom poluvremenu vodio i 40 poena razlike. Reptorsi i bez Kavaja Leonarda izgledaju kao ekipa koja može u borbu za sam vrh Istoka, a Paskal Sijakam je izrastao u pravog vođu na terenu i veliku zvezdu svetske košarke. Večeras se igra šest utakmica, a iako nema onih koji se igraju u nama prihvatljivom terminu, ne sumnjamo da će i domaći ljubitelji NBA lige još jednom doći na svoje.
A za ljubitelje klađenja evo nekoliko saveta za listiće.
RIKI RUBIO (broj poena (13,5), tip više, kvota 1,75)
Rubio se vratio u tim Finiksa i u prve dve utakmice nakon povratka ubacio ukupno 39 poena uz 13 asistencija. Sansi su to svejedno izgubili, ali do pobede bi mogli večeras protiv ne toliko dobreog Šarlota koji generalno dopušta dosta poena u svim utakmicama. Hornetsi ne izgledaju toliko loše koliko smo mislili da hoće pre početka sezone, ali odbrana im nije jača strana pa bi Riki mogao ope dat prebaci ovu marginu.
AL HORFORD (broj poena (13,5), tip više, kvota 1,95)
Filadelfija u Horfordu ima igrača koji će se uvek vrteti oko iste granice poena što je dobro za klub jer im donosi stabilnost, ali ne i za ljude koji se klade jer se ne zna na šta biste se kladili. Međutim, večeras Filadelfija igra protiv Jute koja je sinoć doživela debakl u Torontu i sigurno se u redovima Džeza još razmišlja o tome. No, puno je važnije što Juta na poziciji "četvorke" nema nekog fizički jakog igrača koji bi mogao da se nosi s Horfordom. Često bi Al mogao da ostane u bici s Bojanom Bogdanovićem, a to znači da bi vrlo lako leđnom tehnikom mogao da ga odvede ispod koša i postigne poene preko njega.
DŽULIJUS RENDL (broj poena (17,5), tip manje, kvota 1,95)
Na prvi pogled bi se reklo kako Rendl ne izgleda loše u Njujorku, ali kada se zna da su njegovi proseci u odnosu na prošlu sezonu pali za četiri poena, a šut za 7% (za tri poena 9%), onda je jasno kako on i te kako može bolje od ovih 17,2 poena po utakmici. No, ni to nije loš prosek, ali danas bi lako Rendl mogao da ide ispod njega. Visoki igrači u okršajima s Milvokijem ne prolaze dobro - Janis Adetokunbo i Bruk Lopez znaju da naprave pravi zid u reketu pa je onda jedino rešenje da se okrenu šutu spolja. A kako Rendlu tu ove sezone ne ide (25,3% za tri poena, a ni šutevi s poludistance mu ne upadaju redovno), onda se isplati probati igru na manje poena.
BADI HILD (broj poena (22,5), tip više, kvota 1,85)
Badi Hild definitivno ima "dozvolu za ubijanje". Videlo se to i u subotu uveče, u utakmici između Sakramenta i Denvera gde je Hild u jednom trenutku imao 1/10 za tri poena, ali ga je trener Luk Volton svejedno držao na parketu i dozvoljavao mu nove šuteve. Ovaj je vratio sa osam poena pri kraju utakmice koje su Kingsima donele produžetak gde su upisali pobedu. Hild je u sezoni na proseku na 20,5 poena uz dobre procente (41,6% šut, 39,6% tri poena), a kako Sakramento večeras igra protiv Čikaga, koji nema dobru obranu ni na šutu van linije 7,24, ali ni na ulazima u reket, mogao bi prvi strelac Sakramenta doći do dosta prostora i lagano otići u više poena.
Foto: Reuters