
Micić opet na visokom nivou, Efes poveo protiv Gacijantepa
Vreme čitanja: 2min | pet. 14.05.21. | 18:39
Pivari vode s 1:0 u četvrtfinalnoj seriji
Ako se Fenerbahče juče namučio, onda možemo da kažemo da je Anadolu Efes više nego lako dobio prvi meč svog četvrtfinalnog obračuna u turskom šampionatu. Učesnici Fajnal fora Evrolige sastali su se sa Gacijantepom i oduvali ovog protivnika sa 96:73.
Vasilije Micić ove sezone pruža zaista vrhunske partije, igra na visokom nivou, pa je i u plej-ofu turske lige nastavio da čini sjajne stvari po tim Ergina Atamana.
Izabrane vesti
Vukao je Pivare u prvom meču protiv Gacijantepa sa 19 poena, četiri asistencije i tri skoka.
Pored Vase, odlično se pokazao i Adrijan Moerman sa 20 datih poena i sedam skokova, dok je Brajan Danston dodao 11 poena i pet skokova.
Kod Gacijantepa je ubedljivo najviše pokazao Žaite sa 26 poena, sedam skokova i tri asistencije.
Suštinski je Gacijantep uspevao da se održi u meču samo u prvoj četvrtini, a posle toga je usledila kanonada Efesa, već na poluvremenu je bilo 15 razlike i Gacijantep više nije imao šta da traži.
Realno nije bilo za očekivati da u Istanbulu izdrži Gacijantep protiv tima kome ni Real nije mogao ništa, pa je na kraju meča Ataman mogao da promeni rotaciju i pruži šansu igračima koji dobijaju manju minutažu tokom sezone.
TURSKA - KOŠARKA (plej-of)
Četvrtak
Karšijaka - Turk Telekom 82:79 /1:0 u seriji/
/Morgan 24 - Vilčer 30/
Fenerbahče - Darušafaka 103:91 (85:85) /1:0 u seriji/
/De Kolo 31 - Gili 22/
Petak
Anadolu Efes - Gacijantep 96:73 /1:0 u seriji/
/Moerman 20 - Žaite 26/
Tofaš - Bešiktaš 90:92
/Zubčić 19 - Blekmon 26/