Metalac proradio u Pančevu, Dunav lako do pobede protiv Vršca

Vreme čitanja: 3min | sub. 07.12.19. | 22:48

Veoma važna pobeda za Valjevce u borbi za opstanak

Bilo je problema za Metalac na početku sezone. Valjevci su gotovo mesec dana u odnosu na ostale ušli u pripreme, pa su faktički prvih nekoliko kola iskoristili za „uigravanje“ tima. Ipak, trener Vlada Đokić uspeo je relativno brzo da uklopi kockice, pa je njegov tim danas došao do izuzetno važnog trijumfa u Pančevu protiv Tamiša, uz koji se lakše diše u borbi za opstanak - 78:92.

Nije moglo bez uspona i padova, pa je tako Metalac uspeo da ispusti čak 16 poena prednosti, dopusti Tamišu da povede, a onda da ponovo krene u neverovatan nalet i reši utakmicu.

Najefikasniji u ekipi iz Valjeva bio je Jovan Vojinović, koji je ubacio 18 poena, a u dobroj partiji su mu se priključili Luka Anđušić koji je ubacio 16 poena, te Aleksa Stepanović i Nikola Tomašević koji su meč završili sa po 14 poena na svom kontu. Miloš Nikolić i Džarid Rouds su se jedini istakli u domaćem sastavu sa po 19 poena.

Nakon uvodnih nekoliko minuta u kojem je viđen egal, Metalac je upalio motore. Serijom 19:5, Valjevci su do kraja deonice otišli na velikih plus 13 i nagovestili da bi mogli da odnesu brejk iz čuvenog „Strelišta“. Prednost su uspešno održavali i tokom drugog kvartala, ali su krajem istog ipak poklekli i dopustili domaćinu seriju 12:2. Tamiš je tako na pauzi imao „samo“ šest poena zaostatka – 46:52.

Taj zaostatak brzo su domaći pretočili u prednost, ali su ubrzo ponovo stali i dopustili Metalcu da se pita. Doduše, ne u trećem, već u poslednjem, četvrtom kvartalu, koji su odigrali izuzetno loše. Tamiš je za čitavih osam minuta postigao svega četiri poena, što je Metalac oberučke prihvatio i izuzetno lako došao do pobede - 78:92.

Vršac je prethodne sedmice uspeo da nanese šokantan poraz Borcu pred domaćin navijačima, ali je večeras priredio neprijatno iznenađenje svojim navijačima na gostovanju Dunavu u Starim Banovcima. Doduše, gosti se nisu mnogo ni pitali, pošto je domaćin odigrao jedan od boljih mečeva ove sezone – 90:79.

Malo po malo, Dunav je gradio prednost, a na prelomu prve i druge četvrtine napravio je seriju od 12:0 kojom je faktički i prelomio utakmicu. Tim iz Starih Banovaca je bez većih poteškoća održavao prednost na svojoj strani kroz sve tri preostale četvrtine. Ona je u jednom trenutku dostigla i maksimalnih plus 20, ali je Vršac uspeo poraz da ublaži i da kući ode sa 11 poena zaostatka.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Filip Simić koji je ubacio 23 poena, a odličnu partiju pružio je i Luka Mitrović koji je upisao dabl-dabl (16 poena i 10 asistencija). Andrija Drašković dodao je 17 poena za domaće. Sa druge strane, istakao se samo Gejb Biler koji ubacio 24 poena.