(©MN Press)

Mega zakucala Mornar za dno ABA lige

Vreme čitanja: 1min | ned. 13.10.24. | 15:07

Ubedljiv trijumf srpskog kluba – 84:59

Teška muka čekaće Mornar u borbi za opstanak u ABA ligi. Posle četvrtog kola regionalnog takmičenja Barani su zakucani za dno tabele, a tamo ih je „dokrajčila“ Mega ubedljivom pobedom danas u dvorani „Ranko Žeravica“ – 84:59.

Utakmica se igrala u matine terminu, a uspavaniji su bili gosti, koji od prvog do poslednjeg minuta nisu bili konkurenti razigranom timu Mege.

Posle prve četvrtine domaćin je imao devet poena prednosti (23:14), dok je na poluvremenu razlika bila 17 poena (44:27) i tu su sve nade Mornara potonule. Iako su gosti iz Crne Gore dobili treću četvrtinu (21:19), u četvrtoj se Mega ponovo razigrala i došla do ubedljivog trijumfa.

Najubojitiji u pobedničkom timu bili su Mihailo Petrović sa 20 i Boguljub Marković sa 17 poena i deset skokova, dok je u timu Mornara Džamari Smit ubacio 17 poena.