
Markanen aktivirao Evrobasket mod, Indijana ponižena u Solt Lejk Sitiju
Vreme čitanja: 3min | sre. 12.11.25. | 05:43
Ejs Bejli konačno zaigrao kao peti pik
Jasno je kao dan da Juta Džez nije kandidat za pobedu, no to ne znači da ekipu Vila Hardija nije zanimljivo gledati. Pogotovo jer je u njoj Lauri Markanen, koji svakom dobrom partijom diže trejd vrednost.
Džezeri su savladali Indijanu - 152:128, u utakmici koja evidentno nije bila napeta, ali daleko od toga da nije bila interesantna. Imali smo priliku da vidimo nekolicinu mladih igrača koji su bez sumnje budućnost lige, a i neki iskusniji su pokazali koliko mogu.
Izabrane vesti
Svakako tu mislimo na Markanena. Finac je aktivirao Evrobasket mod i kada igra kao što to radi za nacionalni tim, niko ne može da ga zaustavi. Večeras je ubacio 35 poena (13/19 iz igre) i pošteno je mučio Paskala Sijakama ili bilo koga drugog ko je probao da ga sačuva.
Sve je to ispratio Ejs Bejli, peti pik sa ovogodišnjeg drafta koji je sakupio 20 poena što mu je rekord karijere. Ima potencijal da bude novi Majkl Porter Džunior pošto mu dugme "x" na džojstiku baš i ne radi, ali postizanje poena mu svakako polazi od ruke. Ima i nešto bezobrazniji stav što nekim timova na draftu nije odgovaralo, dok je Juti bio potreban i jedan takav igrač u timu pred kojim je svetla budućnost.
Ono na čemu posebno treba čestitati treneru Hardiju jeste što je od Svjatoslava "Svija" Mihajluka uspeo da napravi NBA igrača. Ukrajinac je lutao po ligi, ali pronašao se u Solt Lejk Sitiju. Najveći kvalitet mu je šut, ali je tokom godina radio i na ostalim napadačkim segmentima. Kao i Bejli, dao je 20 poena i kada saberemo 40 poena njih dvojice sa 35 poena Markanena, dobijamo da je trojka Džezera zajedno dala 75 poena i realo Indijana nije imala šanse.
Pejserse ove sezone vredi gledati samo zbog Endrua Nembharda koji je mnogo karakterno dopadljivija, ali i za klasu košarkaški slabija verzija Šeja Gildžesa Aleksandera. Sličnost u stilu igre je ogromna, a pritom su obojica Kanađani. Nembhard je dao 25 poena, uglavnom je pravio štetu Juti sa poludistance što ga čini voljenim i među starijom NBA publikom.
Problem Pejsersa je bila odbrana. Primiti 152 poena je katastrofalno pogotovo od Jute. Opet, to je samo još jedan u nizu dokaza da od Indijane ne treba mnogo da se očekuje.

NBA, utorak na sredu
Bruklin - Toronto 109:119
/Porter Džunior 21 - Ingram 25/
Njujork - Memfis 133:120
/Branson 32 - Aldama 19/
Filadelfija - Boston 102:100
/Edvards 22 - Braun 24/
Oklahoma - Golden Stejt 126:102
/Gildžes Aleksander 28 - Kuminga 13/
Juta - Indijana 152:128
/Markanen 35 - Nembahrd 25/
Sakramento - Denver u toku
tagovi
Obaveštavaj me
NBA








.jpg.webp)

.jpg.webp)


.jpg.webp)
