Majstor Teo uz zvuk sirene za pobedu Virtusa! Večeras je bolji Saša bio - Đorđević (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 30.10.19. | 23:21

Fenonenalna završnica pripala italijanskom velikanu, duga dvojka u visokom luku rešila meč - 77:75

Večeras je došao taj dan da Aleksandar Đorđević i Saša Obraodvić po prvi put odmere snage kao treneri i to je imalo poseban šmek u utakmici koja će se dugo pamtiti. Đorđevićev Virtus je dočekao Obradovićev Monako u okviru Evrokupa, a kao pobednik iz duela dvojice Saša izašao je -  Đorđević. I to na kakav način. Dugom dvojkom Miloša Teodosića u poslednjoj sekundi! Uz zvuk sirene - 77:75!

Imao je Virtus sekundu i tri desetinke za napad, Teo je skoro iz okreta primio loptu, opalio i pogodio za delirijum u Bolonji. Kakva majstorija!

Start poslednje četvrtine je pripao Monaku koji je poveo s 58:50 trojkom Kima Tilija, ali je onda Virtus upalio motore. Pogodio je Teodosić važnu trojku,  a onda i Stefan Marković. U najvažnijim momentima lopta je išla Teu koji nije mašio slobodna bacanja. Monako je na dva poena zaostatka imao pet sekundi za napad, a na kraju je sve rešavao Teo. A kada on rešava tu nema promašaja. Ubacio je 24 poena na ovoj utakmici.

Publika mu je posle meča skandirala ime. Očekivano. Majstor je to. Pamtiće se dugo ova utakmica!

Teo je završio duel sa 24 poena, Stefan Marković je dodao devet, a Frank Gejns 12. Džalil Obrajan je dao 22 za goste.

Bio je to sudar ekipa koje su na dobrom putu da prođu u TOP 16 fazu Evrokupa i koje mogu daleko u ovom takmičenju. Zato i ne čudi što je na startu duela bilo vrlo tesno. Virtus je malo bolje počeo, dobio prvu četvrtinu sa 19:17, a tako je slično bilo i do poluvremena. Na odmor se otišlo sa rezultatom 35:35.

Jasno je bilo da ćemo pobednika dobiti u drugih 20 minuta.

Tamo je Monako počeo dosta jače i preuzeo inicijativu nad utakmicom. Problem za Virtus pravila je činjenica da je Stefan Marković bio potpuno napadački odsečen, a da ni Miloša Teodosića nije najbolje išao šut. Monako je imao dosta raspoloženih igrača koji su davali po sedam, osam, devet poena u tom momentu utakmice i to je ekipi iz Kneževine davalo priličnu prednost.

Međutim, odnos snaga među ekipama je takav da je bilo jasno da će se utakmica rešavati u neizvesnoj završnici, a tome u prilog je išla činjenica da se u poslednju četvrtinu ušlo sa prednošću Monaka od tri poena razlike. Na kraju je sve stalo u jednu sekundu, a tu je Teodosić neprikosnoven!

Dodajmo i da je Unikaha večeras dočekala Trento i da je uspela da dobije sa ubedljivih 93:74 uz dobru igru srpskog povremenog reprezentativca Alekse Avramovića.

Avramović je odigrao 20 minuta i za to vreme dao je 10 poena, imao je čak šest skokova i pružio je solidnu partiju koja može da mu da zamajac za nastavak sezone.