Proradila hrvatska veza – februar je za VBA medeni mesec (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.02.20. | 16:20

Golom Kravinovića tim iz Birmingema slavio protiv Milvola – 2:0

Januar je bio promenljiv, ali februar preti da bude medeni mesec za igrače i stručni štab Vesat Bromvića tokom kojeg bi mogli da najave siguran povratak u Premijer ligu. Tim Slavena Bilića vezao je drugi prvenstveni trijumf, pošto je na Denu bio bolji od domaćeg Milvola – 2:0.

Proradila je u predgrađu Londona hrvatska veza. Kada je postavljen za menadžera Vest Bromvića Slaven Bilić je insistirao na dovođenju Filipa Kravinovića. Hrvatski zadnji vezni, bivši član Benfike, bio je jedan od junaka pobede u vrlo tvrdom meču.

On se u 42. minutu odlično ubacio iz drugog plana, sačekao pas Mateusa Pereire i onda odličnim udarcem sa 17 metara savladao domaćeg golmana. Bio je to drugi pogodak za Kravinovića u ovoj sezoni. Dovoljno da Vest Bromvič stigne do četiri boda viška u odnosu na Lids.

Gosti iz Birmingema su apsolutno zaslužili ovaj trijumf. I pre i posle gola hrvatskog intzernacionalca bili su apsolutno bolji rival. Imali su čak 26 šuteva ka golu Milvola. Potvrda pobede stigla je u 86. minutu kada je pogodio Oši.