Kingsi - konačno! Barns ispravio Belog za pobedu, Bogdan čekao Bojana, pogodio i eksplodirao, pa ostao još da vežba (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 02.11.19. | 08:45

Dosta zanimljiv meč u Golden 1 Centru

Porazima i slobodnom padu došao je kraj! Sakramento je povukao ručnu kočnicu i posle pet uzastopnih neuspeha konačno overio premijerni trijumf nove sezone. Možda je sreća malo umešala svoje prste, ali ispravka Harisona Barnsa na promašaj Nemanje Bjelice u poslednjim sekundama bio je znak da je očajnoj seriji rezultata došao kraj. Sakramento – Juta 102:101! Osveta!

Napetost je mogla da se seče nožem u Golden 1 Centru! Kingsi su bili nadomak toga da ponovo ispuste pobedu i samo tri sekunde delile su ih od novog, mračnog scenarija. Kraljevi su na pet minuta pre kraja vodili rezultatom 97:88, ali su igrači Jute povezali seriju 9:0 i ubrzo poveli rezultatom 101:100 posle rutinskog pogotka Donovana Mičela. Na semaforu je ostalo svega 11,2 sekunde do kraja. Po otvaranju napada, Dearon Foks je ušao u prodor ka košu i otvorio dodavanje za usamljenog Bjelicu u ćošku, ali je pokušaj srpskog asa bio nedovoljno dobar. Barns se pojavio gotovo niotkuda, uhvatio skok i loptu vratio tamo gde je Bjelica namenio! Navijači su pali u trans...

Možda i ključni momenat utakmice dogodio se na nešto manje od sedam minuta pre kraja. Nastala je gužva u reketu gostiju, Foks se bacio za loptu i izbio je pravo u ruke Bogdanu Bogdanoviću, koji je bez razmišljanja ispalio hitac i zapalio mrežicu za 91:86, čime je odbio jedan od velikih naleta rivala! Bogdanova šuterska kriza uzela je maha u uvodnih pet utakmica, ali je danas bio daleko sigurniji. Koliko mu je to značilo videlo se posle jedne situacije u kojoj je bio u direktnom sudaru s prezimenjakom Bojanom. Bogdan je lepo nadriblao loptu, šutnuo i pogodio, posle čega je onako sočno opsovao na srpskom, a doživeo je i emotivnu eksploziju u tom momentu. Reakciju pogledajte OVDE. Meč je završio s 14 poena (5/8 iz igre, 3/6 za tri), te dva skoka i jednom asistencijom. I pored dobre role, Bogdanović je posle utakmice ostao u Golden 1 Centru kako bi odradio šuterski trening kako bi spremniji dočekao nastavak sezone. Više pogledajte OVDE.

Foks je bio najefikasniji kod Kingsa s 25 poena, pet skokova i četiri asistencije. Bjelica je odigrao gotovo 26 minuta i skupio 11 poena (4/8 iz igre, 3/6 za tri), uz šest skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu. Badi Hild je dopisao 18 poena, bez pogotka s distance (0/5). Kod Jute 24 poena ubacio je Mičel, 19 je imao Majk Konli, a Bojan 17 poena. Rudi Gober je ubeležio 15 poena i jedan skok više!