Juniori Crvene zvezde (©KK Crvena zvezda)

Juniori Zvezde bolji od vršnjaka iz Partizana

Vreme čitanja: 1min | ned. 22.01.23. | 17:56

Derbi juniora pripao crveno-belima

Juniori Crvene zvezde pobedili su u nedelju u derbiju 12. kola ekipu Partizana rezultatom 73:61.

Pred 150 gledalaca u dvorani Basket City crveno-beli su sigurnom igrom u drugom poluvremenu, posebno trećoj deonici, koju su dobili rezultatom 15:6, otvorili put ka sigurnoj pobedi.

Crveno-bele su predvodili Gačić i Gagić koji su meč završili sa po 18 i 16 poena. U Partizanu najbolji Drezgić sa 16 poena, dok je Vuksanović dodao 12.

Ekipa Crvene zvezde je slavila i pored činjenice da je šutirala trojke slabih 4/22 i imala četiri skoka manje od protivnika.

Međutim, kada se odlučivao ishod ove utakmice, crveno-beli su odigrali vrlo čvrstu odbranu i primili samo 22 poena i drugom poluvremenu.

Crvena zvezda: Drobnjaković 9, Radovanović 6,Avlijaš 6, Gačić 18 i 7sk, Kovačević, Gagić 16, Babić, Lukić, Dabić 6, O.Lukić 1, Davidović 9, Novčić 2.

Partizan: Zdravković, Drezgić 16, Pasovski, Kovačević, Plisnić 8, Beatović 7, Mikić 7, Jovanović 2, Tomašević 2, Dimitrijević 5, Milićević 2, Vuksanović 12

Košarkaši Crvene zvezde trenutno su na prvom mestu na tabeli sa skorom 11-1, dok Partizan ima učinak 4-8.