©FIBA

Juniori Srbije 11. u Evropi

Vreme čitanja: 1min | ned. 21.07.24. | 16:52

Izabranici Nenada Čanka u poslednjem meču za plasman savladali Nemačku (75:68)

Muška U20 košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je 11. mesto na Evropskom prvenstvu u Gdinji pošto je u borbi za plasman savladala Nemačku 75:68 (20:17, 16:16, 21:17, 18:18).

Nakon poraza od Italijana, Orlići su uspeli da se izdignu i sa pobedom se oproste od turnira na kojem su definitivno imali veće ambicije. Izabranici selektora Nenada Čanka su od starta nametnuli ritam, sve vreme držali rezultatsku prednost koja je u prvom poluvremenu iznosila i osam poena, da bi pred poslednji malio odmor imali plus sedam (57:50).

Ispostavilo se da su naši momci tada prelomili rezultat pošto uporni Nemci više nisu uspeli da se vrate. Na tri minuta pre kraja su došli na minus šest, ali je Aleksa Milenković sa četiri vezana poena doneo našem timu dvocifrenu prednost i uveo utakmicu u miran finiš.

Najefikasniji je bio Filip Malešević sa 12 poena i 14 skokova. Dvocifren učinak su imali još Pavle Nikolić, Asim Đulović (obojica 11) i već pomenuti Milenković (10).

Kod Nemaca je jedino Elijas Rapike imao dvocifren košgeterski učinak pošto je upisao 16 poena.