Jović rešetao u transu, Marinković ponovo odličan, odlučio kralj Valensije Bojan Dubljević!

Vreme čitanja: 2min | čet. 21.11.19. | 22:54

Dabl-dabl srpskog reprezentativca, bivši kapiten Partizana ubacio 13 poena za 19 minuta na parketu - 89:84

Odlično veče srpskih košarkaša u Valensiji i zasluženo treće uzastopno slavlje domaćina u Evroligi. Valensija je na svom parketu nadigrala Himki (89:84), a igrač odluke na kraju je bio Bojan Dubljević, na čijim je krilima domaći sastav došao do dragocenog slavlja.

Stefan Jović je odigrao jednu od svojih najboljih partija u Evroligi. Srpski reprezentativac je meč završio sa indeksom 33, pa će sasvim signurno konkurisati za najkorisnijeg igrača ovog kola. To je uspeo zahvaljujući dabl-dabl učinku od 19 poena i 11 skokova. Trojke je gađao 4/5, a dvojke 3/6, a imao je i tri ukradene lopte i pet skokova. Vanja Marinković polako postaje sve važniji igrač Valensije. Bivši kapiten Partizana ubacio je 13 poena za 19 minuta na parketu, uz šut za tri poena 3/4.

Kod domaćina je najefikasniji bio pomenuti Dubljević sa 18 postignutih poena i sedam skokova, Tobi je ubacio 15, dok je Kino Kolom meč završio sa dabl-dablom 12 poena, 11 asistencija.

Himki je fantastično otvorio utakmicu i vodio sa 20:4, ali je bilo jasno da će teško moći tako rano da reši pitanje pobednika. Valensija se već do kraja prve deonice vratila u život i na prvu praću pauzu otišla sa sedam poena zaostatka (26:33), a prednost ekipe iz Podmoskovlja se do kraja prvog poluvremena potpuno otopila. Valensija je vodila na poluvremenu (51:48), a već sredinom treće četvrtine imala je i "plus devet" (66:57). Ipak, Himki nije dozvolio domaćinu da se odlepi, bio je na kratkom odstojanju, ali je onda sve rešio Dubljević izetno važnim poenima 35 sekundi do kraja za kapitalnih 89:85.

Valensija se sada ozbiljno približila gornjem delu tabele Evrolige sa skorom 4-6, dok je Himki pretrpeo četvrti poraz (6-4).