.jpg)
Još jedna evropska reprezentacija u trci za Marinom Maljković
Vreme čitanja: 1min | sre. 29.09.21. | 10:49
Posle Francuske i Belgija bi da vidi Srpkinju na selektorskoj stolici
Terala je Marina Maljković na suze prethodnih sezona, posebno na evropskim šampionatima 2015. i 2019. ljubitelje ženske košarke u Francuskoj i Belgiji. A sada ti isti se nadaju da bi selektorka Srbije u skorijoj budućnosti mogla upravo njima da vrati osmehe na lice. Naime, pre desetak dana se u Francuskoj povela priča da bi Marina mogla da preuzme njihovu reprezentaciju po razlazu sa dosadašnjom selektorkom Valeri Garnije. A sada iz Belgije koja je poslednjih godina u velikom naletu, stižu informacije da i njihov nacionalni savez koji je smenio Filipa Mesdaha želi trofejnog srpskog trenera na selektorskom mestu.
Izabrane vesti
Za sada, bar zvanično obe fereacije, franuska i belgijska, ne žele da otkrivaju planove, osim da bi narednih dana trebalo da bude doneta odluka i u Parizu i u Briselu o novim selektorima.
Ni Marina nedavno nije želela da priča na tu temu.
"Govorim samo o zvaničnim stvarima, a zvanično nisam imala nikakve razgovore. Danas ne mogu odgovoriti na ovo pitanje. S druge strane, nije tajna da, ako me pitate o emocijama, su tu uvek Srbija i Francuska ili Francuska i Srbija, kako želite. Moj život kada nisam u klubu svodi se 50 odsto na Pariz, 50 odsto na Beograd", rekla je Marina nedavno u razgovoru za L'Ekip.