Jokić se probudio, ali Denver se uspavao, Bogdanović i Bjelica skromni u porazu Kingsa

Vreme čitanja: 3min | sub. 07.12.19. | 08:25

Nagetsi pali u Bostonu - 108:95

Kao kratko ćebe su Nikola Jokić i Denver. Srpski as je pre dve večeri odigrao slabo, a Nagetsi su pobedili, dok je sinoć momak iz Sombora bio na vrhunskom nivou, ali je njegov tim doživeo poraz.

Od početnih 2:0 pa sve do kraja Boston je vodio protiv Denvera i upisao vrlo lako pobedu. Razlika je početkom poslednje četvrtine išla i na više od 20 poena, da bi se završilo sa 108:95. To je treći poraz Jokićevog tima u poslednje četiri utakmice i sada mu vrh Zapadne konferencije deluje teško ostvarivo, mada je daleko kraj ligaškog dela takmičenja.

Nikola Jokić je na terenu proveo 31 minut i za to vreme ubacio 30 poena (13/21 iz igre), imao i 10 skokova, četiri asistencije, dve blokade. Bio je ubedljivo najefikasniji igrač Denvera, pošto je sledeći iza njega Džamal Marej sa samo 10 poena. Boston je do pobede predvodio Džejsom Tejtum sa 26 poena, a najveća podrška bio mu je Džejlin Braun sa 21 poenom.

Sakramento tone na tabeli Zapada. Kingsi su upisali treći uzastopni poraz, a ovog puta su pali u dramatičnom duelu sa San Antonijom – 105:104.

Ekipi iz Teksasa su pripale prve dve četvrtine, Kingsi su uporno vodili u poslednjoj, ali je Belineli trojkom  četiri sekunde pre kraja odveo meč u produžetak, koji je pripao San Antoniju rezultatom 5:4.

Bogdan Bogdanović nije imao svoje šutersko veče. Srpski reprezentativac je na terenu proveo 22 minuta i postigao je devet poena (4/12 šut iz igre), uz četiri skoka i jednu ukradenu loptu. Nije blistao ni Nemanja Bjelica, koji je igrao 20 minuta, a ubacio je pet poena (2/11 šut), uz devet skokova, tri asistencije i dve ukradene lopte.

Prva perla Kingsa na ovom meču bio je Badi Hild sa 23 poena, dok je Harison Barns imao dabl-dabl učinak sa 21 poenom i 10 skokova. Kod San Antonija šestorica igrača su imala dvocifren učinak, a do dabl-dabla su došli Lamarkus Oldridž (19p, 13 sk) i Demar Derozan (15 poena, 10 skokova).

Lideri dve konferencije su nastavili sa odličnim igrama. Najbolji tim Istoka Milvoki glatko je savladao Kliperse – 119:91 i tako dodao 13. uzastopnu pobedu. Gostima iz Los Anđelesa je presuđeno u trećoj četvrtini, koju su izgubili sa 16 poena razlike.

Naravno, najbolji kod Baksa bio je Janis Adetokumbo sa 27 poena i 11 skokova, dok mu je s druge strane donekle parirao Kavi Lenard sa 17 poena.

Do treće uzastopne pobede došao je i lider Zapada Los Anđeles Lejkersi. Oni su kao gosti razbili Portland sa 136:113, dobivši sve četiri četvrtine na utakmici.

Entoni Dejvis je zasenio Lebrona Džejmsa na ovom meču, pošto je ubacio osam poena više uz bolji procenat šuta. Dejvis se zaustavio na 39 poena, Lebron na 31. Na drugoj strani odličan je bio Demijan Lilard sa 29 poena.