Jokić pokupio slavu pred refelektorima uperenim ka Zajonu, Kingsi konačno pobedili uz dvocifrene Srbe

Vreme čitanja: 3min | sub. 25.01.20. | 08:44

Sjajna partija srpskog centra u rutinskoj proveri Nagetsa

Svi reflektori i pažnja su pre utakmice bili upereni ka Zajonu Vilijamsonu, ali se posle utakmice priča o Nikoli Jokiću. Srbin je izdominirao u utakmici protiv prvog pika sa prošlog drafta i buduće NBA zvezde.

Dva dana poske debija u NBA ligi i poraza od San Antonija, Zajon Vilijamson se nadao i prvoj pobedi sa svojim Nju Orleans Pelikansima, ali je i u drugom meču profesionalne karijere doživeo poraz. Jokić je bio prva zvezda gostujuće pobede Denvera u Nju Orleansu – 113:106.

Nagetsi su promenili izgled startne petorke i krenuli bez klasičnog plejmejkera kako bi parirali snažnim krilima domaćina Zajonu Vilijamsonu i Brendonu Ingramu. Denver je sjajno počeo meč i dao 37 poena u prvoj četvrtini, a igra Pelikansa se raspala kada je Zajon seo na klupu. Desetak poena razlike posle prvog kvartala su omogućili Majku Melounu da odmori startere i da u drugoj četvrtini zaigra sa rezervistima. To je domaćina vratilo u igru i šutevima Redika su prišli na samo dva poena zaostatka. Meloun je vratio Jokića i startere na parket pa su Nagetsi otišli na poluvreme sa 63:56. Srbin je imao 14 poena na poluvremenu uz po šest skokova i asistencija.

Početak drugog poluvremena je prošao u znaku domaćina koji je preokrenuo i poveo sa dva razlike, a sudije su gledale kroz prste Zajonu za neke očigledne faulove u napadu. To je iznerviralo Melouna koji je ubrzo izbačen zbog dve tehničke greške. Isključenje trenera je isprovociralo Jokića i drugare da dodaju gas. Srbin je bio nepogrešiv sa linije penala u finišu i Nagetsi su došli do 94:82. Odličnu partiju je pružio i Tori Krejg koji je zaustavio Redika i pogodio neke bitne šuteve. Na kraju je pitanje pobednika rešio Vil Barton skokom u napadu i prodorom u poslednjem minutu.

Jokić je sa 27 poena, 12 skokova i sedam asistencija bio najefikasniji na meču. Za dva je šutirao 8/14, za tri 1/6, a sa linije penala 8/8. Krejg i Porter su ga ispratili sa po 15, Grant sa 14, Barton sa 13, a Moris i Bizli sa po 10 poena. Redik je sa 18 poena bio najefikasniji u poraženom timu, a Zajon Vilijamson je drugi meč NBA karijere završio sa 15 poena i šest skokova. Za dva je pogodio 7/8 od šuteva, ali zato je za tri poena gađao 0/1, sa linije penala 1/4, a nije upisao nijednu asistenciju za 21 minuta na parketu.

Pored Jokića, radovali se se i Srbi u Sakramentu. Kingsi su prekinuli crnu seriju od šest pobeda i pobedili u Čikago 98:81. Bulsi bez Markanena i sa još nekim povređenim igračima su bili laka mesta za Kingse. Vodili su gosti celo provo poluvreme, u nekoliko navrata i sa po desetak razlike, ali su ih domaći stigli u trećem kvartalu na krilima Zeka Levina. Ali, Badi Hild je pogodio dve vezane trojke, pratio ga je Foks i Kingsi su opet poveli. U poslednjoj četvrtini je konačno proradio i Bogdan Bogdanović koji je vezao dva bacanja i trojku posle kojih su se gosti odlepili i prelomili pitanje pobednika.

Hild je sa 21 poenom bio najefikasniji u pobedničkom timu. Barns je ubacio 19 a Foks 18. Bogdanović je upisao 12 poena, ali uz slab šut iz igre (trojke 2/7, dvojke 2/3). Nemanja Bjelica je postigao 13 poena uz šut iz igre 5/11 i sedam skokova.