Janis je luuuud! Air ball, cepanje dresa, razbijanje panoa, kucanja i 35 poena (VIDEO)
Vreme čitanja: 2min | pon. 11.11.19. | 08:46
Izvanredna košarka Milvokija u drugom poluvremenu protiv Oklahome, Toronto dobio Lejkerse, dabl-dabl Vučevića
Kad igra Janis Adetokumbo spektakl je zagarantovan. As Milvokija ponovo je bio centralna figura u NBA ligi, pošto se na gostovanju Oklahomi sve vrtelo oko njega. Na i van parketa. Nekad teško prihvatljiv temperament ovoga puta uspeo je da kanališe u jedva izvojevan, ali zaslužen trijumf Baksa – 121:119.
Grčka zver, kako ga zovu Amerikanci, u pojedinim delovima susreta bila je frustrirana. Recimo, pred kraj prvog poluvremena, kad je sa linije slobodnih bacanja – ne prvi put ove sezone – promašila ceo koš!? Taj air ball toliko ga je uznemirio da je odlazeći na klupu pocepao dres, a nekoliko trenutaka kasnije, dok je hodao ka svlačionici, razbio stakleni pano za logom Tendera. Izgleda da ga je baš pogodilo što je postigao „samo“ 11 poena do pauze.
„Nema opravdanja za ovo što sam uradio“, rekao je Janis posle meča, komentarišući incident u pauzi. „Očigledno ću morati da platim znak koji sam polomio ili da Oklahomi dam Milvokijev, kad bude gostovala u našoj hali, 28. februara“.
Izabrane vesti
Na naglu promenu raspoloženje Adetokumba u uticala je izvanredna partija u drugom delu. Dao je devet poena u trećoj i 15 u završnoj četvritni, pa je meč završio sa 35 poena i ključno uticao da Baksi zaborave poraz od Jute i upišu petu pobede u poslednjih šest mečeva. Janis je iz igre imao učinak 13 od 19, zabeležio je tri asistencije, po jednu ukradenu loptu i blokadu, a sa 16 skokova dao ogroman doprinos timu pod oba koša. Koliko se razgoropadio u drugom delu svedoči nekoliko izvanrednih zakucavanja. Za to se, između ostalog, i igra košarka.
Od ostalih utakmica u noći između nedelje i ponedeljka vredi istaći dabl-dabl Nikole Vučevića (18 poena, 17 skokova) u porazu Orlanda od Indijane, kao i slavlje Toronta u Stejpls centru. Aktueltni šampion dobrom igrom u završnici meča savladao je Los Anđeles Lejkerse, najviše zahvaljujući partiji Paskala Sjakama (24 poena, 11 skokova, četiri asistencije), uz nsenebičnu pomoć Freda Vanvlita (23 poena, deset asistencije). Jezerdžije je predvodio Entoni Dejvis sa 27 pogodaka, dok je Lebron Džejms, iako je ubacio samo pet šuteva iz igre (deset promašio) upisao tripl-dabl (13 poena, 13 skokova i 15 asistencija).
NBA LIGA, REZULTATI
Orlando – Indijana 102:109
/Furnije 22 – Sabonis 21/
Filadelfija – Šarlot 114:106
/Embid 18 – Zeler 24/
Oklahoma – Milvoki 119:121
/Šreder 25 – Adetokumbo 35/
Njujork – Klivlend 87:108
/Rend 20 – Sekston 31/
Finiks – Bruklin 138:112
/Buker 27 – Dinvidi 18/
Portland – Atlanta 124:113, posle produžetka (107:107)
/Lilard 30 – Jang 35/
Los Anđeles Lejkers – Toronto 104:113
/Dejvis 27 – Sjakam 24/
TABELA ISTOČNE KONFERENCIJE
TABELA ZAPADNE KONFERENCIJE
Pogledajte novu epizodu serije Ekipizza...
FOTO: Reuters