Huančo Ernangomez (©fiba.basketball)

Huančo kao Sale - rafalom vodi Špance ka evropskoj kruni: Šest trojki za četvrtinu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 18.09.22. | 21:26

Od 1995. više u finalu postigao samo Đorđević

Španci su posle 20 minuta borbe u Berlinu za 10 poena bliži evropskoj kruni (47:37). Najveće zasluge za pristojnu zalihu na poluvremenu idu na račun neverovatnog Huanča Ernangomeza.

Košarkaš Toronto Reptorsa u prvoj četvrtini finalne utakmice protiv Francuske nije uspeo da se upiše u listu strelaca. Na startu druge je promašio trojku, a onda rafalom zasuo koš rivala. Vezao je šest trojki i ušao u istoriju Evrobasketa.

Cepao je Španac nemilosrdno mrežicu i zaledio Trikolore. Kada je podesio nišanske sprave četi Vensana Kolea nije bilo spasa. Tako je postao prvi koji je u finalima kontinentalne smotre postigao više od pet trojki, od 1995. godine, kada je to za rukom pošlo Aleksandru Đorđeviću. Sale je izrešetao Litvance sa devet preciznih hitaca van linije za tri poena (9/12). Imaće Ernangomez priliku i da ga stigne, možda i prestigne.

Nije na odmet podsetiti i da je pre 27 godina u Atini trojka bila na 6,25 metara, a danas na 6,75 metara udaljenosti od koša.

Evrobasket 2022Huančo ErnangomezAleksandar Đorđevićkošarkaška reprezentacija Španije