Halibartonova trojka samo odložila poraz, Fila može bez Embida

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.10.24. | 23:31

Dramatičan finiš i pomalo neočekivana pobeda Siksersa u kojoj je ključnu ulogu odigrao Tajris Meksi

Možda nije najzanimljivija utakmica večeri u NBA ligi, ali svakako će biti među najuzbudljivijima. Indijana je bila favorit protiv oslabljene Filadelfije, imala je i prednost u samom finišu, ali onda finiš meča koji teško može da se opiše. U centru pažnje bio je Tajris Halibarton koji je prvo napravio neverovatne greške, a onda još luđom trojkom odveo meč u produžetak, ali tamo nije bilo spasa. Filadeflija je slavila posledodatnih pet minuta 118:114.

Bez Džoela Embida i Pola Džordža koji muče muku sa kolenima, Filadelfija je otvorila sezonu sa dva poraza, sada je na sebe sve preuzeo Tajris Meksi koji je sve ubacio u drugom poluvremenu i na kraju meč završio sa 45 poena.

Međutim, umalo sve da se završi treći porazom jer je Halibarton odlučio da pokuša po svaku cenu da se iskupi za izdanje protiv Niksa kada je ostao bez poena. Večeras je pogodio čudesnu trojku koja je odvela meč u dodatnih pet minuta, ali više od toga nije mogao.

Utakmica će ostati upamćena i po nekim čudnim odlukama sudija. Finiš meča se ozbiljno razvukao, zbog vraćanja snimaka, menjanja odluka, faulova, komičnih tehničkih grešaka.

Sve se ipak okočalo pobedom Filadelfije na veliku radost Embida koji je mahao peškirom i umalo dobio tehničku zbog toga.

U poraženom sastavu istakao se već pomenuti Halibarton sa 22 poena.