""

Grčka jedva do prolaza i Litvanije!

Vreme čitanja: 2min | sre. 06.09.17. | 18:14

Poljaci opet pali u završnici

Uprkos tri poraza i generalnom slabim izdanjima, Grčka je uspela da se plasira u osminu finala Evrobasketa kroz iglene ušli. U direktnom duelu „biti ili ne biti“ Grci su dugo lomili otpor autsajdera iz Poljske i tek u poslednjoj četvrtini uspeli da ga slome - 95:77. Pobedom nad Poljacima, Grčka je obezbedila četvrtu poziciju u grupi B i plasman u nokaut fazu gde je na startu čeka favorizovana Litvanija.

Iako Grčka poseduje plejadu iskusnih evroligaških košarkaša, očigledno da tu mnogo stvari ne štima i da je igra daleko od očekivane. Na suvi kvalitet i iskustvo su uspeli da izvuku pobedu nad Poljacima koji stvarno nisu imali sreće na ovom prvenstvu i zaslužili su više u tesnim porazima od Finske, Francuske i Grčke. Očigledno da im neizvesne završnice ne idu od ruke...

Prvo poluvreme je bila izjednačena borba i ekipe su se smenjivale u vođstvu. U jednom trenutku su Poljaci imali plus osam, ali su i Grci pred kraj poluvremena došli do osam poena razlike predvođeni sjajnim Slukasom. U trećoj četvrtini je viđena egal završnica, Kulig je bio nezaustavljiv i držao Poljake u igri, ali su Printezis, Burusis, Kalates i Slukas u poslednjem kvartalu stegli odbranu Grka, iskoristili iskustvo, razliku u kvalitetu i definitivno slomili otpor Poljaka.

GRČKA - POLJSKA 95:77
/23:29, 26:14, 21:24, 25:10/

GRČKA: Kalates 24, Burusis 10, Slukas 26, Papas 3, Papajanis 8, Printezis 14, Papanikolau 8, Mancaris, Agravanis, Papapetru 2, Bogris, Adetokumbo

POLJSKA: Sokolovski 2, Čel, Sloter, Kulig 26, Zamojski 5, Ponitka 8, Vačinski 17, Košarek 12, Gjelo, Karnovski 7, Grušecki, Hričanjuk