Danilo Tasić (KK FMP)

FMP bolji od Mičigen Stejta u istorijskoj utakmici

Vreme čitanja: 1min | čet. 22.08.24. | 00:23

Panteri slavili rezultatom 115:110 uz sjajnu partiju Danila Tasića

KK FMP ispisao je nove stranice u bogatoj istoriji kluba. U utorak je u Barseloni odigrao prvi meč protiv jednog eminentnog američkog koledža - Mičigen Stejta. Prva utakmica i prva pobeda rezultatom 115:110.

Trebalo bi naglasiti da se meč igrao po američkom formatu, odnosno da je svaka četvrtina trajala 12 minuta.

Najefikasniji pojedinac bio je Danilo Tasić koji je postigao 26 poena. Pratio ga je Demetre Roberts sa 16, a dvocifreni su bili i Nikola Šaranović sa 13 i Eral Pen koji je meč završio sa 12 koševa.

Posle putovanja u Barselonu i utakmice protiv Mičigen Stejta, Panteri se vraćaju u Beograd gde će nastaviti da se vredno pripremaju za sve izazove u predstojećoj sezoni.

Prema planu, naredni protivnik u prijateljskoj utakmici će biti Dinamik, a taj meč je na programu 26. avgusta.