Šarunas Jasikevičijus (Reuters)

Fener neubedljiv, ali dovoljno dobar da savlada Albu

Vreme čitanja: 2min | čet. 17.10.24. | 21:56

Istanbulski tim posle teškog poraza od Crvene zvezde se vratio na pobedničku stazu i kao gost pobedio nemačkog predstavnika - 71:78

Došao je sebi Fenerbahče nakon ubedljivog i nimalo prijatnog poraza kod kuće od Crvene zvezde. Izabranici Šarunasa Jasikevičijusa su kao gosti uspeli da savladaju berlinsku Albu sa 71:78 i tako upišu treći trijumf iz četiri odigrana kola u Evroligi. Istanbulski tim nije izgledao previše ubedljivo večeras, ali je od početka druge deonice pa do kraja držao kontrolu nad rezultatom i stigao do važne pobede.

Do poluvremena je uspeo Fener da anulira prednost domaćina i na veliki odmor ode sa sedam poena plusa (31:38). Odmah po nastavku je turski šampion došao do najvećih plus 12, i kada je izgledalo da polako lomi otpor Albatrosa, usledio je povratak domaćina koji je na polovini poslednjeg perioda prepolovio deficit. Ipak, dovoljno pribranosti su imali Jasikevičijusovi momci i tako bez veće drame zatvorili duel.

Najefikasniji kod pobednika je bio Najdžel Hajs-Dejvis sa 14 poena i pet skokova, dok je 13 dao Vejd Boldvin. Po 12 su ubacili Nikolo Meli i Tarik Biberović koji se vratio u sastav posle odslužene suspenzije. Zbog povrede opet nije bilo Marka Gudurića, ali je zato Boban Marjanović za 18 minuta imao osam poena uz šest skokova.

U redovima Albe sjajni su bili Martin Hermanson i Mateo Spanjola sa po 13 poena. S tim što je ovaj prvi imao pet asistencija, a drugi šest skokova.

Fener u sledećem kolu, 25. oktobra dočekuje Panatinaikos, dok Alba dan ranije gostuje Baskoniji.