
Barsa bi uštedela više od 6.000.000 evra ako sezona bude otkazana
Vreme čitanja: 1min | čet. 02.04.20. | 20:33
Samo na osnovu plata...
Svi košarkaši Barselone su prihvatili smanjenje plate koje je klub tražio, ali... Ukoliko se sezona bude nastavila, Barselona će morati da plati pune plate svojim zaposlenima u košarkaškoj sekciji. Ako sezona bude poništena smanjenje ostaje, ako se bude igralo plate će biti isplaćene u celosti.
To će značiti da bi Barselona uštedela 6.300.000 evra u slučaju da se više ne bude igrala košarka u Španiji. Samo na osnovu plata, izračunao je As.
Izabrane vesti
Barselona je inače ove sezone imala najveći budžet u istoriji kluba, a on je iznosio pre 41.000.000 evra, sa projektovanim gubitkom od 32.000.000.
Najveći deo troškova kluba ide na plate, a ukupna svota od 32.900.000 ide na plate za sportski sektor.
Sa druge strane, ako se ne bude više igralo, Barsa će dobiti tih 6.300.000, ali će izgubiti prohode od takmičenja, TV prava, marketinga što je oko 2.500.000 evra.
Smanjenje plate od 70% svakako bi moglo da bude spasonosno za Barselonu ako stanje ostane ovakvo i ne bude nastavka...
FOTO: MN Press