Da li je ovo kraj za Parkera? Asvel ispustio +18 u Istanbulu

Vreme čitanja: 3min | čet. 19.10.23. | 21:52

Izgleda da u Evroligi francuski predstavnik definitivno ne može da pobedi nikog, bar dok ne promeni trenera

Za košarkaše Asvela sezona iz najcrnjih košmara se nastavlja. Ni 18 poena prednosti u finišu prvog poluvremena nije bilo dovoljno gostima da ostvare prvu pobedu u elitnom takmičenju. Fenerbahče je rutinski nadoknadio veliki zaostatak i tako potvrdio ono što su svi košarkaški ljubitelji već shvatili prethodnih sedmica; da je Asvel najslabiji tim Evrolige 101:86 (42:55).

Početak duela u Ulker areni nije ličio ni na jedan prethodni Asvelov u Evroligi ove sezone. Predvođen Žofrijem Lovernjom i Parisom Lijem francuski predstavnik napravio je iznenađujućih (da ne kažemo šokantnih) 15 poena prednosti. Skoti Vilbekin održavao je Fener koliko-toliko na "dostojanstvenom" zaostatku tokom druge četvrtine i mahom zahvaljujući bivšem turskom reprezentativcu domaćin nije otišao na poluvreme s većim zaostatkom od pomenutog. Koliko je Parkerova ekipa izgledala neprepoznatljivo u pozitivnom smislu pokazuje i činjenida je za prvih 20 minuta dala čak 55 poena, a da je na prethodna tri meča davala u proseku 73 za celu utakmicu.

Nema nikakve dileme da je energični Dimitis Itudis svojstveno očitao ozbiljnu lekciju izabranicima u pauzi pred nastavak. Očigledno je stavio do znanja svojoj ekipi da je značajno bolja od uzdrmanih Francuza i da poraz od Asvela u trenutnim okolnostima bio prilično blamantan za tim sa plej-of ambicijama. Čim je počela treća četvrtina prednost Asvela krenula je da se topi iz napada u napad, a najznačajniju ulogu u totalnom preokretu odigrala je trojka Vilbekin - Gudurić - Motli. Koliko je domaćin dominirao u tim trenucima dovoljno pokazuje i podatak da je taj deo igre dobio rezultatom 30:15.

Vratio se Asvel u potpunosti u negativni mod iz pređašnjeg dela sezone, delovao bezidejno u napadu a jedino je još na momente Nando De Kolo uspevao da izmisli poneki koš kako izvor poena ne bi totalno presušio. Kada je i 36-godišnjak ostao bez snage više ništa nije moglo da pomogne ekipi iz Vilerbana. Na oko tri minuta pre kraja Fenerbahče je već imao dvocifrenu prednost, nakon čega se pitanje pobednika nije postavljalo.

Vilbekin je bio najefikasniji igrač u domaćoj ekipi s 18 poena, ali je najprijatnije iznenađnje momak koji već godinama slovi za neku vrstu "večitog" talenta. Tarik Biberović pogodio je čak pet trojki i meč završio sa 17 poena, verovatna najbolja utakmica u karijeri na ovom nivou za momka rodom iz Zenice. Marko Gudurić pružio je važan doprinos s 14 poena, mada nije imao briljantan šut iz igre (5/13). Isti broj poena dao je i Najdžel Hejs.

Frenk Džekson bio je najefikasniji igrač utakmice s 25 poena, ali je značajno podbacio u prelomnim trenucima. De Kolo i Lovernj ubacili su po 11.

Za igrače Fenerbahčea sedmica se ispostavila izvrsnom budući da su trijumfovali na obe utakmice, protiv Panatinaikosa i Asvela, pa su sada na skoru 3-1.