Cedevita Olimpija slomila Mornar serijom 17:0

Vreme čitanja: 1min | sub. 05.10.24. | 19:15

Prva pobeda tima iz Ljubljane u novoj sezoni

Konačno Cedevita Olimpija. Posle dva poraza na startu nove sezone ABA lige, slovenački predstavnik slavio je protiv prvog kandidata za ispadanje - Mornara iz Bara (92:82).

Domaćin je bolje otvorio utakmicu, tokom prve deonice u dva navrata imao sedam poena viška (20:13, 22:15), da bi do kraja tog dela četa Zvezdana Mitrovića uspela da okrene u svoju korist i postavi stvari na svoje mesto. Držao se Mornar do polovine treće četvrtine u kakvom takvom egalu, čak je uspeo da povede sa 57:54, ali onda je usledila serija Cedevita Olimpije od 17:0, kojom je definitivno odlučen pobednik.

U poslednjih 10 minuta Mornar je ušao sa zaostatkom od 12 poena (61:73), tako da igrački inferioran, bolje od časnog poraza nije mogao.

Mihailo Pavićevič koristio je samo osmoricu igrača, među kojima je najbolji bio Brenden Dženkins sa 25 poena. Dvocifreni su bili još Džamari Smit i Ilija Đoković sa po 15, odnosno Lovre Runjić sa 10 koševa.

U pobedničkom sastavu najefikasniji bio je Derek Ogbeide - on je brojao do 17. Poen manje ubacio je Jaka Blažič, Devin Robinson sakupio je 14, a Divejn Stjuart 12.

Gosti iz Ljubljane veoma su dobro šutirali za tri poena - 10/20.