
Breša bez snage za novo iznenađenje, Olimpija na Šildsov pogon do +25
Vreme čitanja: 2min | sre. 03.06.26. | 21:57
Tim iz Milana na korak do finala italijanskog prvenstva
Evroliga crpi timove koji u njoj učestvuju, pa informacija da Breša u polufinalnoj seriji sa Olimpijom iz Milana ima prednost domaćeg terena i nije toliko iznenađenje. Ipak, Armani je napravio brejk u prvom meču, Breša je dobila drugi, ali takvu partiju nije uspela da ponovi u trećem susretu ovih ekipa.
Olimpija je slavila - 93:68 (19:18, 25:25, 23:10, 26:15) i tako došla na korak do finala italijanskog prvenstva. Iako je vladao egal u prvom poluvremenu, u trećoj i četvrtoj deonici postojao je samo jedan tim, Armani.
Izabrane vesti
Konkretno su puleni Pepea Poete treću deonicu dobili sa 23:10, a četvrtu sa 26:15. Odbrana ih nosila u drugih 20 minuta, dok su u napadu pametno jurili mismečeve i koristili činjenicu da je protivnik u bonusu. Serijom 15:2 odlepili su se na 13 razlike i nisu dozvolili protivniku ni da pomisli da može da se vrati u meč.
02.30: (1,65) San Antonio (13,0) Njujork (2,50)
Najefikasniji je bio Ševon Šilds sa 20 poena, Leandro Bolmaro je dao 14, Armoni Bruks 12, a Niko Menion 10. Zek Ledej je dodao devet poena, dok je Marko Gudurić meč završio sa samo jednim postignutim poenom, ali i sa šest asistencija, najviše u ekipi.
Na drugoj strani istakao se iskusni Amadeo dela Vale sa 19 poena, Džejson Burnel je dao 12, a Maris Endur 11. Nikola Ivanović imao je sedam poena, dok je Miro Bilan ubacio samo dva.
Naredni meč ovih timova na programu je u petak od 20.00, a pobednik ove serije sastaće se u finalu sa boljim iz serije Virtus Bolonja - Venecija.








