Gagić (©MN Press)

Borac se izborio za prvenac

Vreme čitanja: 2min | pon. 30.09.24. | 21:01

Čačani kod kuće bolji od Krke – 80:71

Izgleda da ovaj sastav Borac Mozzarta nije još stigao da umoči ruke u Moravu, ali i bez šuta za tri poena uspeo je da obori Krku i upiše prvu pobedu u novoj sezoni ABA lige – 80:71.

Tim iz Čačka je imao reakciju posle ubedljivog poraza od Partizan Mozzart Beta u prvom kolu regionalnog takmičenja, nije dozvolio da posle toga potone, već se izdigao i iskoristio prednost domaćeg terena da savlada skromnu Krku.

Do pobede je Borac došao gotovo bez šuta za tri poena, pošto su crveno-beli iza linije za 6,75 metara pogodili samo dva od 14 pokušaja! Slovenci su bili uspešniji (9/34), mada su imali gotovo podjenaki broj pokušaja za dva i tri. No, to im nije pomoglo za više od časnog poraza i da bezuspešno „prete“ domaćinu u poslednjoj četvrtini.

Meč je tri četvrtine bio izjednačen, vladala je prava klackalica: Krka je najveću prednost imala u drugom kvartalu, kada je došla do „plus šest“ (30:24), dok je Borac imao pet poena prednosti na startu trećeg dela utakmice (45:40).

Prelomni deo utakmice dogodio se na startu poslednje četvrtine, kada su Čačani serijom 8:1 došli do sedam poena prednosti – 65:58. Bila je to razlika koju Slovenci do kraja nisu uspeli da stignu, samo su se jednom primakli na tri poena zaostatka.

Borac je do trijumfa predvodio Diante Boldvin sa 15 poena, pratili su ga Đorđe Gagić sa 13, Majkl Smit i Justas Furmanvičijus sa po 12, dok je Marko Pavićević ostvario dabl-dabl sa deset poena i 11 skokova.