Bogdan brojao do 23, Bjelica do 15, Gudurić devet poena za četiri i po minuta

Vreme čitanja: 3min | sub. 08.02.20. | 08:39

Boban Marjanović nije igrao za Dalas

U noći između petka i subote odigrano je osam utakmica u NBA ligi, a ko je noćobdija i ima način da prati najbolju ligu sveta mogao je da vidi trojicu srpskih igrača na delu. Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica su bili odlični u pobedi Sakramenta, Marko Gudurić je dobro iskoristio šansu na kašičicu u Memfisu, a Boban Marjanović nije imao minutažu u Dalasu.

Krenimo od Sakramenta koji je dočekao Majami i dobio ga sa 105:97 uz vrlo dobru igru srpskih igrača.

Bogdan Bogdanović je bio najefikasniji sa 23 poena za 36 minuta u igri. Šutirao je 8/16 iz igre, a za tri poena je gađao 6/13 što je dobar procenat, mada kakav je snajper Bogdan može on to i bolje. Ovom učinku je dodao četiri skoka, dva asistencije i tri ukradene lopte.

Bogdan je meč otvorio asistencijama, a onda je krenuo da rešeta. Najbolje je pogađao iz ćoška sa obe strane terena i još jednom potvrdio kakav kvalitet poseduje.

Najveću podršku Bogdan je imao u Badi Hildu koji je upisao 21 poen, Dearon Foks je dodao 16, a Nemanja Bjelica je takođe bio vrlo dobar sa 15 poena, šest skokova i osam asistencija.

Inače, Sakrametno je imao blagu prednost na poluvremenu, a u trećoj deonici je uspeo da poveća rezultat u svoju korist, te da je zadrži do kraja i trijumfuje sa prilično tesnih osam razlike.

Ekipa koju sa klupe predvovi Luk Volton na ovaj način došla je do 20. pobede u sezoni. To je trenutno dovoljno za 13. mesto Zapadne konferencije.

Za razliku od Bogdanovića i Bjelice koji su igrali mnogo, po 36 minuta, Marko Gudurić nije imao tako veliku minutažu u porazu Memfisa od Filadelfije u gostima u meču koji je završen rezultatom 119:107.

Naime, Gudurić je u igri proveo samo četiri i po minuta i imao je sjajan učinak. Postigao je devet poena, a šutirao je bez greške.

Imao je 3/3 iz igre, od toga 1/1 za tri i dodao je dva slobodna bacanja iz dva pokušaja. Dakle, Gudurić je noćas imao našpanovane nišanske sprave. Šteta što nije dobio veću ulogu i minutažu. Ako je dao devet poena za četiri i po minuta, pitanje je koliko bi dao da je proveo 20 ili 30 minuta na parketu.

U svakom slučaju dobra preporuka Gudurića i treneru i navijačima. Mogu na njega da računaju.

Od ostalih utakmica treba istaći da je Dalas poražen od Vašingtona rezultatom 119:118, a da Boban Marjanović ni na ovoj utakmici nije dobio minutažu.

Finiks je na svom parketu nadigrao Hjuston s 127:91, a Keli Ubre je sa 39 poena predvodio svoj tim do pobede. To mu je ujedno i rekord karijere, a dodao je tome i devet skokova.

Toronto je nadigrao Indijanu u gostima sa 115:106, a Kajl Lauri je postigao 16 poena. Međutim, ovaj igrač se povredio tokom treće deonice, a posle utakmice je viđen sa "kragnom" oko vrata.