Baskonija oborila kralja

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.01.20. | 21:05

Gosti iz Vitorije slavili u dramatičnom finišu - 95:94

Pade kralj! I to kada niko nije očekivao. Ušao je Real kao veliki favorit u meč sa Baskonijom, pogotovo što se igralo u Madridu, a na kraju dva boda odoše za Vitoriju – 95:94.

U dramatičnoj završnici gosti su bili prisebniji. Pogotovo Tornike Šengelija, koji je razgalio saigrače i navijače brutalnim zakucavanjem 25 sekundi pre kraja za vođstvo od 93:91. Real nije iskoristio naredni napad, Baskonija je ubacila potom dva bacanja i sve je bilo gotovo.

Pogotovo je šok za Madriđane što su izgubili meč u kojem su prvu četvrinu dobili sa 14 poena razlike – 32:18. Ali je drugi deo meča bio očajan po Kraljevski klub. Baskonija je odgovorila žestoko – 21:6! Samo šest primljenih poena za 10 minuta igre i na poluvremenu je bilo 39:38 za goste iz Vitorije.

Drugo poluvreme donelo je neizvesnu igru, gde su obe ekipe imale periode dominacije na terenu, ali u dramatičnom finišu gosti su se bolje snašli i odneli dragocenu pobedu. Ovo je drugi uzastopni trijumf Baskonije u Endesa ligi, pa je i mesto koje vodi u plej-of sada tu u vidokrugu.

Najbolji igrač meča bio je Kampaco iz Reala sa 27 poena, dok je Baskoniju predvodio Henri sa 26.