Barsa stiže furiozna u Beograd, dabl-dabl Mirotića

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.10.19. | 22:12

Brendon Dejvis ispratio bivšeg NBA asa sa 20 poena

Crvena zvezda nema mnogo razloga za optimizam pred dolazak Barselone u četvrtom kolu Evrolige... Dok su crveno-beli preživeli šokantan poraz u Novom Mestu, Barselona je rutinski preslišala Gran Kanariju sa 89:75 (23:19, 20:24, 29:12, 17:20) i puna samopouzdanja stiže u dvoranu Aleksandar Nikolić!

Ponovo je u prvom planu bio učinak Nikole Mirotića! Najbolji igrač Barselone i najskuplji igrač Evrope ubeležio je dabl-dabl sa 20 poena (7/13 iz igre, 3/6 za tri) i 10 skokova, za ukupan indeks korisnosti 25! Identičan broj poena ubacio je i Brendon Dejvis za tačno 20 minuta provedenih na parketu. Uz to imao je i osam skokova. Kajl Kjurik je ubacio 14, a Kori Higins poen manje. Svetislav Pešić nije mogao da računa na Malkolma Dilejnija zbog povrede, pa je u tim upao Adam Hanga koji ga je odlično zamenio.

Gran Kanarija se držala celo poluvreme i bila ravnopravan takmac, ali onda je sve puklo u trećoj četvrtini koju je domaćin završio rezultatom 29:12 u svoju korist! Barselona je tada u dva navrata imala po 17 poena viška, što je razlika s kojom je ušla u poslednji kvartal. Posle trojke Stena Okojea na startu drugog poluvremena usledila je serija 18:5 u kojoj su dominirali Higins i Hanga. Barsa se odlepila na dvocifrenu razliku, koju više nije ispuštala do kraja utakmice.

Kod gostiju najefikasniji bio je kapiten Oriol Pauli s 15 poena. Jedan manje upisao je Beka Burjanadze uz 10 skokova, dok je Okoje imao 12 poena.