Alba se vratila na staro, Olimpijakos ubedljiv u Berlinu

Vreme čitanja: 1min | čet. 21.11.19. | 21:48

Raspucana ekipa iz Pireja zatrpala koš domaćina - 99:80

Dve velike pobede, prvo nad Panatinaikosom u Atini, a onda i nad Crvenom zvezdom na svom terenu, a onda potpuni potop. Alba je doživela prilično ubedljiv poraz u Berlinu od Olimpijakosa i tako prokockala priliku da u potpunosti uhvati korak za vodećim ekipama Evrolige - 99:80.

Ekipa iz Pireja diktirala je tempo tokom čitave utakmice, već u finišu prvog perioda je stekla dvocifrenu zalihu i onda je postepeno uvećavala u nastavku utakmice. Domaćina kao da je stigao umor od serije teških utakmica. Alba je podbacila u skoku i šutu iz igre, dok se sa druge strane Olimpijakos raspuca i potpuno razigrao, pa se već na kraju treće četvrtine samo postavljalo pitanje sa kojom razlikom će gosti slaviti u ovoj utakmici.

U četvrtoj pobedi Olimpijakosa u ovoj sezoni najefikasniji je bio Ogastin Rubit sa 16 postignutih poena, jedan manje je ubacio Printezis, a po 12 Brendon i Papanikolau. Kod domaćina je Erikson postigao 16, a Mejson 15.

Alba u narednom meču Evrolige dočekuje Žalgiris, dok će Olimpijakos ugostiti Olimpiju Milano.